Son Forum Gönderileri
Kategori:
Sayfa: 1 / 212sonraki »

işsiz gibi kopyaladım

Re: SCP Naıl Yazılır? düzenleyen Umut AkdenizliUmut Akdenizli, 03 Nov 2018 18:10

SCP Yazmak İstiyorum
Eğer bunu okuyorsanız, muhtemelen SCP Vakfı'na üyesiniz ve bir SCP yazmak istiyorsunuz. Bu sayfa size yardımcı olacaktır. Dikkatlice okuyun, sakın atlamayın. Bitirdikten sonra tekrar okuyunuz.

Başlamadan Önce: Dikkatli Olunması Gereken Bazı Şeyler
Genel olarak, başarılı bir SCP makalelesi aşağıdaki bileşenlerin çoğuna veya hepsine sahip olmalıdır:

İlginç bir fikir.
Mantıklı saklama prosedürleri.
Açık şekilde anlatılmış bir açıklama.
Bunlar iyi bir SCP yazmak için gereklidir.Bir SCP , okuru hemen içine çekmelidir. Fazla açıklama ile bulandırılmamalıdır. Yazmaya başlamadan önce SCP'nizin ne yaptığına ilişkin net bir fikir edinmeye çalışın.

Çoğu SCP makalesi, öncelikli olarak yazarın deneyim eksikliğinden dolayı başarısız kalır.

Bu denememek için bir bahane değil
Bu, tüm yeni üyelerin başına gelecek bir bela değil
Bu sadece hayatın gerçeği veya evrensel bir gerçek değil

Bu bir meydan okumadır

Bazı ilk SCP'ler harika, Çünkü yazarları neye ve nasıl yazacaklarına (nadiren) dair bir anlayışa sahiplerdi. Başarısız SCP'den kaçınmanıza yardımcı olmak için Sayfa Tartışmaları forumu veya sohbet odalarımızda. daima geri bildirim isteyin. Birisinin hakaret içeren geri bildirim yaptığını düşünüyorsanız, her zaman bir admin ile iletişime geçebilirsiniz. Sınırlar aşılırsa, harekete geçeceğiz

Re: SCP Naıl Yazılır? düzenleyen Umut AkdenizliUmut Akdenizli, 03 Nov 2018 18:10
SCP-TR-049
RalnczRalncz 29 Sep 2018 16:51
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-TR-049

SCP-TR-049, benim ilk yazdığım SCP. Burada soracağınız soruları falan cevaplarım herhalde? (Bu forumun neden var olduğu hakkında hiçbir fikrim yok) Neyse, gelecekte bu SCP'nin iyi bir yerlere gelmesini düşünüyorum. Özellikle fanart açısından. Kendim de fanart ve hikaye yapmayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

SCP-TR-049 düzenleyen RalnczRalncz, 29 Sep 2018 16:51

SCP Kurumuna Aylardır Başvuru Formu Gönderiyorum Hiç Olumlu Sonuç Alamadım
Sizce Neden Reddedildiğimi Bana Yazabilirmisiniz

Reddedliyorum düzenleyen ToprakTosunToprakTosun, 16 Sep 2018 19:22

Uzun Zamandır Kendi SCP'mi Yazmayı Hayal Ediyorum ama Bir Türlü Anlayamadım Nereden Nasıl Yazılır? Biliyorsanız Lütfen Sayfanın Veya Sitenin Linkini Verin.

SCP Naıl Yazılır? düzenleyen ToprakTosunToprakTosun, 15 Sep 2018 17:10
Dr PreFIXDr PreFIX 27 Aug 2018 20:22
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » Scp 1123

Armenian Genocide never exist!!!

düzenleyen Dr PreFIXDr PreFIX, 27 Aug 2018 20:22
HE Entar liuHE Entar liu 26 Aug 2018 06:54
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-000

page source is effective,look it.Pay attention to the white areas,Try and select them.

düzenleyen HE Entar liuHE Entar liu, 26 Aug 2018 06:54
DrachameDrachame 27 Jun 2018 12:15
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-1994-J

Dehşet verici.

düzenleyen DrachameDrachame, 27 Jun 2018 12:15

Çevirmen olmak için Wiki'ye Siteye Katıl bağlantısıyla katıldıktan sonra Sohbet Kanalı'ndan ekiptekilere başvurabilirsiniz.

Re: Çevirmen alımları düzenleyen AnzilluAnzillu, 26 Jun 2018 11:19

+15 liste başından düşürmüyoruz reyisi!

SCP-173 düzenleyen Dead Kennedys Dead Kennedys , 04 May 2018 21:16
DrachameDrachame 14 Apr 2018 21:36
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-990

Fakat, Normalde tutulamadığı için mantıken Apollyon olarak sınıflandırılması gerekiyor, fakat Anzillu'nin dediği gibi durum tam olarak bilinmiyor.

düzenleyen DrachameDrachame, 14 Apr 2018 21:36
Anılar...
DrachameDrachame 14 Apr 2018 21:29
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-173

En bilinen, En İronik ve En Eski SCP sanırım. Her baktığımda kendimi garip hissediyorum.

Anılar... düzenleyen DrachameDrachame, 14 Apr 2018 21:29
Sorun yok.
DrachameDrachame 14 Apr 2018 21:28
in discussion Topluluk / Sayfa Tartışmaları » SCP-049

Burası SCP'nin Türkiye Ana Sayfası, İstediğiniz gibi Türkçe konuşabilirsiniz, ki bizler de SCP'leri Türkçe'ye çevirmeye çalışıyoruz. Okuduğunuz SCP-049'un Türkçe'ye çevrilmiş halidir. Üzerine herhangi bir bilgi ekleyemeyiz. Biz sadece İngilizce metinleri Türkçe'ye çeviriyoruz.

Sorun yok. düzenleyen DrachameDrachame, 14 Apr 2018 21:28

SCP -049 hakkında bence daha fazla bilgi verilmeli.

Im writing turkhis sorry. düzenleyen Silvia WaltersonSilvia Walterson, 08 Apr 2018 13:51
SCP-TR 2
menumenu 19 Jan 2018 13:16
in discussion Topluluk / Fan Çalışmaları » SCP-TR 1

Nesne:Scp TR- 2

Nesne sınıfı:Güvenli keter

Özel Muhafaza Prosedürleri:Scp TR-2 site██'de 50 x 50 bir kare alanda muhafaza edilmektedir. Karenin tasarımı kütüphane şeklinde olmalıdır ve sık sık yeni kitaplar getirilmelidir. Kendisi class d'ler hariç bütün vakıftaki herkes teste dağil olabilir

Açıklama:Scp TR-2 30-40 yaşlarında bir veba doktorudur kendisi en son Türkiyenin ██ İlçesinde bir çoğuğa işgence ederken bulundu. Kendisi çoğu testlerde zamanı bükebildiğini ve Plasmatik bir sonik dalga yapabildiği keşfedildi. Kendisinin türkçe konuştuğu ve türk kültürünü taşıdığı görülmekte.

Dr.Yusuf'un scp TR-2 ile test yapma 19/01/2010

Dr.Yusuf:Merhaba
Scp TR-2:Merhaba doktor
Dr.Yusuf:Sana bazı sorular sormak ve bunların cevaplarını almak istiyorum
Scp TR-2:Peki
Dr.Yusuf:İsmin ne?
Scp TR-2:İsmim yok ve şu anda seni yok edebileceğimi biliyorsundur umarım
Dr.Yusuf:Neden yok etme girişiminde bulunmadın
Scp TR-2: İnsan oğlu çalışkan bir tür ve onları yoketmek saçma olur öyle değilmi onların bu hayatta kendi kendilerini öldürmesini istiyorum
Dr.Yusuf:Peki o zaman başka bir soruya geçiyorum diğer scp'ler hakkında bir fikrin varmı
Scp TR-2:Bana göre her scp aynı amaçla varlar burada kalmak dağa sonra zaferlerini yaşamak için anlaşıp savaşmak ve dünyayı kendilerinin yaşayabileceği bir yere getirmek için varlar
Dr.Yusuf:peki başka bir soru…
Scp TR-2:Soru yerine bir anlaşma yapabiliriz eğer sen kapıyı sektör █ 'ye açılan kapıyı açarsan belki seni bu hayattan kurtarıp zengin iyi ağlaklı bir zaman dilimine atabilirim tek isteğim sektör █'ye girmek orada elektrik bölmesini kesip bütün scp'lerin kaçmasını sağlıyıcam kabulmü?
Dr.Yusuf:Çek elimi üzerimden

Scp TR-2 kazası

Scp TR-2 Dr.Yusuf'u bayıtmış ve sektör █'ye yol alıp elektrik bağlarını keserken █ █ █ █ █ █ arkasından gelip pense ile kafasına vurdu ve Scp TR-2 düşüp bayıldı █ █ █ █ █ █ bir üst seviyeye çıkartıldı ve Dr.Yusuf'un bidağa Scp TR-2'e test yapılması yasaklandı Scp-TR 2 ise güvenlikler tarafından karesine geri bırakıldı
2 saat sonra ise kafasında bir yuvarlak plazma dalgaları belirdi sonra ise bu plazma dalgaları büyün sonik dalga yarattı ve çoğu personel hasar gördü sonra kendisi tekrar ayağa kalktı ve vakıftan kaçmayı denedi ama kaçmak istemedi ve küpüne geri döndü.

SCP-TR 2 düzenleyen menumenu, 19 Jan 2018 13:16
SCP-009
menumenu 18 Jan 2018 20:35
in discussion Topluluk / Fan Çalışmaları » SCP-009

Nesne: SCP-009

Nesne türü: Öklid

Özel Muhafaza Prosedürleri:Konu, 14 m3'den daha az olmayan boyutlara sahip, ısıya dayanıklı alaşımlı, kapalı bir depoda muhafaza edilmelidir.

SCP-009, hiçbir koşulda test edilmediğinde 0 ° C'yi aşan sıcaklıklara maruz kalmamalı ve katı haldeki (özellikle de donmuş suda) sıradan mahremiyet alanının 30 metre içinde sıradan sıvıların bulunmasına izin verilmemelidir. Konunun odağı, her zaman gözlemlenecek sıcaklık sensörleri ile donatılmalı ve en az üç (3) yedek soğutma birimi tarafından soğutulmalıdır. Sensörlerin herhangi bir arızası veya soğutma suyu sistemlerinin derhal bildirilmesi ve onarılacak olması.

Kapatılan alanın sıcaklığı -5 ° C'nin üzerinde tırmanıyorsa, oda derhal kilitlenmeli ve sıcaklık -30 ° C ile -25 ° C arasında düşene dek soğutucu ile sızdırılmalıdır. Personel içeride bulunulduğunda muhafaza alanından atmosfer boşaltılmalıdır ve mevcut su buharı, 24 saatten az olmamak üzere burada detaylandırılanla aynı koşullarda filtrelenmeli ve muhafaza edilmelidir. SCP-009'un buhar görüntüleme özelliklerinin karantinaya alınması ve mümkün olduğunca çabuk toplama alanına eklenmesi gerekir.

Konuyla etkileşime giren veya gözlemleyen tüm personel, tam çevre koruma kararı giymelidir. Muhafaza odasından çıkan tüm personel, SCP-009'un odasına temas eden tüm dişli, araştırma malzemeleri ve diğer nesnelerin dehidrasyonuna tabi tutulmalıdır. Bulaşma tespit edilirse, herhangi bir malzeme veya personelin çıkışına izin verilmeyecek ve sınırlama alanının 2. Seviye kilitlemesi başlatılacaktır. Ölümcül güç, acil ihtiyaç duyulduğunda yetkilidir ancak SCP-009 tarafından kirlenen sıvılarla temas olasılığını en aza indirgemek için tüm güvenlik güçlerinden hedeflerini mümkün olduğunca uzak tutmaları şiddetle tavsiye edilir.

Tanım: SCP-009, bir takım eşsiz özelliklere sahip yaklaşık 3.700 litre bir maddedir. Maddenin küçük miktarı her aşamada sıradan su kadar renksiz iken topluca ayrı bir derin kırmızı renk alır.

Bununla birlikte, SCP-009'un sıcaklık aşırı tepkimesinin standart H2O'nun tepkisinin tam tersi olduğu gerçeğidir: kişi, -100 ° C ile 0 ° C arasındaki sıcaklıklarda bir sıvı fazı varsayar ve katı bir duruma dönüştürür bu sıcaklıkların üstünde. SCP-009, -100 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda buharla benzer bir gaz fazı halinde buharlaşır, ancak yine de yüksek basınç altına alındığında kırmızı renkte kalmasını sağlar.

SCP-009'un atomik yapısının incelenmesi sonuçsuz kaldı. Testler, deneklerin, normal suyla aynı hidrojen ve oksijen kombinasyonundan oluştuğunu ve araştırmacıların, kişinin anormalliklerinin kaynağının atomların kendileri olabileceğini spekülasyonda bıraktığını gösteriyor. Dr. ██████, konunun fizik yasalarının tersine çevrildiği başka bir gerçeklikten kaynaklandığını veya değiştirildiğini öne sürdü.

Bu teori SCP-009'un doğal suyun kütlesine "asimile" olma özelliğine göre bazı avantajlara sahip olabilir. SCP-009 herhangi bir sulu çözeltiyle (havada buz, tuzlu su veya su buharı olursa olsun) fiziksel temasta bulunursa "yayılır" ve söz konusu çözeltideki herhangi bir H20'yı kirleterek konunun özelliklerini sergileyecektir. Bu kapasite her safhada mevcut olmasına rağmen, sıvı fazda en yavaş ilerlediği (ve böylece en fazla içeri alınabilir olduğu) görülmüştür.

Nesne, herhangi bir biyolojik ısı kaynağıyla temasa girdiğinde, canlı organizmanın vücut sıvılarının SCP-009'a çabucak dönüştürüldüğü ve vücut ısısından dolayı derhal dondurulduğu (genelde yüksek çekirdek sıcaklıklarından dolayı, memeliler özellikle hassastır). SCP-009, donarken donarken ısı üretir (aynı hızda sıradan buz eritürken ısıyı tüketir), mevcut tüm nem dönüştürülene kadar veya harici parazitlerle durdurulana kadar süreç kendiliğinden sürdürebilir.

D-Serisi personel üzerindeki deneyler, bir dizi aşamaya kadar yoğundurulmuş olan, konu tarafından dönüştürme sürecini tasvir etmektedir:

1. İlk Pozlama: Konu SCP-009'a maruz kalır ve özelliklerini sergilemek için açıkta kalan yüzeydeki (genellikle ciltteki) suyun dönüştürülmeye başlaması. Sis, sis, kar veya diğer katı veya buhar halinde su bulunması bu işlemi hızlandırır.

2. Yüzey Dönüşümü: SCP-009 tarafından üretilen ısı ve vücut ısısı dondurma sıcaklığının üzerine çıktığı için maruz kalan alan üzerine ince bir don oluşmuştur. Bu basamağa ilerleme, mağdurun vücut sıcaklığına bağlı olarak, beş (5) dakikadan bir (1) saate kadar sürebilir. Bu aşamada dondurma, epidermisin ilk katmanları boyunca ilerlemeye başlamış ve yakında canlı hücrelere ulaşmıştır.

3. Derin Doku Dönüşümü: SCP-009'un sıcaklıktaki üstel artış, kurbanın vücudu boyunca buz kristallerinin genişlemesine neden olur ve böylece dahili hücre yapısının yaygın delinmesine neden olur. Bu aşamada, ponksiyon yaralarını dolduran kristaller nedeniyle deneklerin canlı kalmasına ve ██ saate kadar bilinçli olmasına bağlı olarak gerçek kan kaybı çok az.

4. [BİLDİRİLEN BİLGİ]

5. Ölüm: Sistemik kristalleştirme yoluyla birden fazla organ yetmezliği ve tahliye.

D-Serisi personelin testleri 4/23 / 20██ itibariyle sonlandırıldı.

Zeyilname: Alınacak Durumlar: Konu Alaska, ████, 11/05 / 19██ tarihinde bulundu. Vakıf, ████ ırmağından, köyden █ santim kilometre uzakta görünüşte gemi tahrip edilmiş olan bir mühür avcıları grubunun karışık rütbelerine rastladıktan sonra olaya karıştı.

Bütün kurbanlar kırmızı buzla kaplı bulundu. Ölüm nedeni iç kanama olarak kaydedildi. Özellikleri yeterince sağlam olan mağdurlarda panik ve şiddetli ağrı ifadeleri gözlemlendi. Bölgedeki düşük ortam sıcaklığının donma sürecini geciktirdiği düşünülmektedir. Bu, toplam dönüşüm saatini ██ saat uzattı ve kurbanların [BEKLENTİLERİN BİLDİRİLMESİNDE] kadar bilinçli kalmalarına izin verdi.

Zeyilname: 12/16 / 20██

Deney amacıyla SCP-009'un aşırı soğutulması bir sonraki bildirime kadar yasaklanmıştır. Personel sıvı azotun, kontrol edilen miktarlarda ve yalnızca sıcaklıklar kabul edilebilir seviyelere erişene kadar, öznede kullanılmasının önerilir.

İlgili Not: SCP-009'un soğuk füzyon araştırmasında değerlendirilmesi bekleniyor.

SCP-009 düzenleyen menumenu, 18 Jan 2018 20:35

Kendim olarak SCP vakfında çeviri yapıp aynı zamanda İlk defa Seri TR'ye bir scp yazmak istiyorum

Merhaba ben yusuf düzenleyen menumenu, 18 Jan 2018 20:30

İkisi de mümkün.

Re: Selamlar ben batu düzenleyen LevLiNKLevLiNK, 04 Jan 2018 19:55

Selam arkadaşlar kaç kişi mevcut burada bilmiyorum çok önceden üye olmuştum ama kimse yok gibi gelmişti, eğer hala yaşatılıyorsa bir sorum olacak selamın yanında, kendi scp hikayelerimizi oluşturabiliyor muyuz, yoksa çeviri mi yapıyorsunuz sadece?

Selamlar ben batu düzenleyen Darius FudgeDarius Fudge, 18 Dec 2017 20:04

İsmi: anlamadım Sınıfı:Keter Koruma Prasadörü: SCP-2521 hakkına hiç bir sekilde sözlü,yazısal ve dijital bir şekilde bahsedilmemesi gerekmektedir fakat semboller ve şekillerle bahsedile bilir. Kendisine 4 ve 5 seviye kişiler hariç hic kimse onun hakkında karar veremez. SCP-2521 sözel yazısal olan herseyi anlar ama sembol ve şekilleri anlayamaz (bu yüzden sembollerle temsil edilir). Kendisi hic bir sekilde muhafıza edilemez sebebi maddelerin içinden gece bilir. 1 insan boyundan 30 santim uzun (2 metre 30 santim). ve uzun parmaklara sahip bu uzun parmakların uçları yapışkandır. Bir denekten scp-2521 in prasüdürünün karanlık bir ortamda kağıda yazması istenmiştir bunu üzerine scp-2521 kağıdı elşne almıştır ve o an denek ona yaşvarmaya baslamıştır ışıklar acılınca denek masanın altında korkarken bulundu. Diğer bir deneğe presedürü okunması istendi ve okuduktan sonra SCP-2521 onu uzun parmaklarıyla hemen tutup karanlıkta yok oldu ve ışıklar açıkdığında hiçbirsey yoktu Dipnot: Bu kaynak bana ait değildir. Bu SCP ile ilgili bir videonun altına atılmış bir yorumdur. Reklam olarak görülebileceği için video ve ya kanal adını veremem.

düzenleyen Ozan_TelliOzan_Telli, 22 Nov 2017 16:45
Sayfa: 1 / 212sonraki »
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License