Olağandışı Olaylar
rating: +30+x

Önsöz: Bu sayfa, Vakfın dikkatini çekmiş fakat kontrol ve muhafaza altına alınamayacak kadar kısa süreli gerçekleşmiş anomali olayların belgelenmesi içindir. Vakıf sadece delilleri kamudan gizlemek için bir örtbas etme ekibi göndermiştir. Bu, araştırmacı ve ajanlara her şeyin muhafaza altına alınmayacağını hatırlatmaktadır.

-Ajan Carriontrooper


Olay Tanımı: Görgü tanıkları, New York şehri Central Park'ta Hayvanat Bahçesi girişi yakınlarında büyük, mavi bir "portal" açıldığını rapor etmiştir. Biri popüler "Halo" serisinden Master Chief 117'ye diğeri, The Arbiter'a benzeyen, aynı seriden silahlar ile donanmış iki büyük insansı varlığın portaldan çıktığı, The Arbiter benzeri varlığın "Yanlış yer Spartan" dediği diğerinin ise "Geri dönelim" diye cevap verdiği görülmüştür. Varlıklar portala geri girmiş ve portal arkalarından kapanmıştır.
Oluştuğu Tarih: 2/12/████
Takiben Yapılan Eylemler: Vakıf olaya dair tüm video, fotoğraf ve güvenlik kamerası kayıtlarını silmiş ve olayı gören tüm insanlara A-Sınıfı amnesik vermiştir.

Olay Tanımı: 2 kilometre uzunluğunda büyük bir yaratık Washington'daki Puget Boğazı'nın yüzeyine çıkmıştır. Yaratığın dış görünüşü bir balinayı anımsatmaktadır.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: Puget Boğazı, Washington, U.S.A
Takiben Yapılan Eylemler: Vakıf yaratık hakkındaki tüm anomali detayları yerel haber kaynaklarından silmiştir. Feribot ve yakın sahillerdeki görgü tanıklarına A-Sınıfı amnezik verilmiştir.

Olay Tanımı: Kayıp kıta Lemuria sessizce ortaya çıkmış ve 5 Lemurialının Siri Lanka'ya giriş yaptığı görülmüştür.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: Sri Lanka
Takiben Yapılan Eylemler: Gazeteci kimliği altında çalışan ajanlar olayın normal olduğunu, "Lemuria"nın bir grup olduğunu ve Lemurialıların sadece kostümlü insanlar olduğunu rapor ederek kamuoyunu yanılmıştır.

Olay Tanımı: Çıplak ve parlayan insansı bir figür aniden şehir metrosunda ortaya çıkmış, birkaç görgü tanığı ve kamera kayıtlarına yakalanmıştır. Saniyeler sonra kaybolmuştur.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ███████, İspanya.
Takiben Yapılan Eylemler: Gizli ajanlardan oluşan bir takım, holografik projeksiyon aleti ile olay yerine gönderilmiş ve insanlara olayın Avrupa çapında sergiledikleri avangart modern sokak sanatı gösterileri olduğunu açıklamıştır. Takımın, sanat çalışması hikayesini desteklemek için sosyal medyaya sahte viral videolar yayılmıştır.

Olay Tanımı: ██████████, Kuzey Carolina'da bir gün sonra normale dönene kadar 2.5 ve ██ saat arasında zaman atamaları yaşanmıştır. Otomatik düzeltmeye sahip olmayan dijital saat gibi elektronik aletler etkilenmemiş ve yanlış saati göstermeye devam etmiştir. Bu olay ███ █████, Nevada'da yaşanan olaya benzerlik gösterse de ikisi arasında bir bağlantı bulunamamıştır.
Oluştuğu Tarih: █/██/████
Yer: ████████████, Kuzey Carolina (███ █████, Nevada).
Takiben Yapılan Eylemler: yerel elektrik santralinden yayılan elektromanyetik dalgaların sebep olduğu açıklanmış ve küçük bir gözlem ekibi gönderilmiştir.

Olay Tanımı: ████████, Wales kasabasının terk edilmiş olduğu görüldü. Sakinleri yakındaki bir alanda komaya girmiş şekilde bulundular. Olaydan ██ saat sonra kasaba sakinleri olayla ilgili bir şey hatırlamaz halde uyandılar.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ████████.
Takiben Yapılan Eylemler: Bölge halkına B-Sınıfı amnezik verildi ve olayı örtmek için bir hikaye oluşturuldu. Kimyasal Madde taşıyan Samson-Craig Ürünleri (bir SCP paravan şirketi) kamyonu kaza yaptı ve acil tahliye kampı oluşturuldu. Bölge halkına ██ yıl boyunca kişi başı £███ telafi ücreti ödendi. Olaydan yıllar sonra dahi bölge halkında herhangi bir anomali veya olay görülmedi.

Olay Tanımı:Üç benzer görünüşe sahip adamın bir benzin istasyonunda kavga ettiği görüldü. Görgü tanıklarının raporları her birinin de bilinen bir araba satıcı olan ██████ █████████, olduğunu iddia ettiğini belirtiyor. Her birey kendisinin "gerçek" ██████ █████████ olduğunu söylüyordu. İkisi, üçüncü birey tarafından bir levye ile öldürüldü. Polis üçüncü bireyi vurdu.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: █████, Oklahoma.
Takiben Yapılan Eylemler: Görgü tanıkları ve olaya dahil olan kişilere B-Sınıfı amnezik verildi. ██████ █████████'un ailesi sorgulandı ve A-Sınıfı amnesik verildi. Kişinin intihar ettiğine yönelik bir hikaye oluşturuldu, üç ceset de otopsi için site-19 soğuk hava deposuna gönderildi.

Olay Tanımı: █████████ üniversitesinde iki birkaç öğrenci yüksek bir uğultudan şikayet etmeye başladı. Bir okul görevlisi sesin kaynağının bilgisayar laboratuvarındaki bir monitör olduğunu keşfetti ve güç düğmesinin çalışmadığını gördü. Ertesi gün teknisyenler bir sonuç alamayınca monitörün fişini çekti. Görgü tanıkları bilgisayarın hoparlörlerinden bir çığlık duyulduğunu ve ekran kapanmadan önce bağıran dijital bir yüz görüldüğünü rapor etti.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: █████████ Kampüsü ██████, ████████, USA.
Takiben Yapılan Eylemler: Monitör ele geçirildi ve incelendi. Herhangi bir anomali bulunamadı.

Olay Tanımı: [VERİ ÇIKARILDI] MMORPG'de mevcut olmaması gereken bir görev bulundu. Göreve sadece zemindeki buglı bir noktadan ulaşılabiliyordu. Görevde, Site-██'nin tam bir kopyasına ulaşılıyordu ve düşman olarak belli SCP'ler(sadece o sitede bulunanlar değil) ile karşılaşılıyordu. Vakıf araştırma ekipleri tarafından oyunun dosyalarında bu göreve ait bir kod bulunamadı.
Oluştuğu Tarih: Bilinmiyor. ██/██/████'da fark edildi.
Yer: Coğrafik konumu bilinmiyor.
Takiben Yapılan Eylemler: Sunucuya sanal bir saldırı gerçekleştirildi ve server çöktü. Yeniden başlatıldığında görev bulunmamaktaydı. Görevi bulduğu bilinen kişilere A-Sınıfı amnezik verildi. Olay bu tarihe kadar tekrarlanmadı.

Olay Tanımı: ███████'da bulunan ███████ ███████ ürünlerinin tüm stoğu spontane bir şekilde değişti ve ███████ ███████' nin yüzü silindi. Bu nesneler gün ışığına maruz kaldığında yüksek sesli çığlıklar üretiyor ve tüm yazı gereçleri kullanılmaya çalışıldığında Şeytan Tarikatı ile ilgili semboller oluşturuyordu. Etkinlikten 8 gün sonra, ele geçirilen tüm stok Vakıf deposundan kayboldu.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ███████, Nova Scotia.
Takiben Yapılan Eylemler: Tüm ürünler ele geçirildi, amnezikler kullanıldı.

Olay Tanımı: Bir otomobil kazası sırasında, araçtaki bir yolcu olan ████ ██, aracın içini kaplayacak şekilde genişledi. Bay ██'nin genişlemiş gövdesi köpük kauçuğa benzer bir kıvam aldığı için araçtaki diğer kişiler, çarpmanın etkisinden korunarak kazadan kurtuldular.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ██████, Connecticut.
Takiben Yapılan Eylemler: Bedene el konuldu, diğer tüm yolcular ve müdahale ekiplerine A-Sınıfı amnezik verildi. Doku testleri, vücudunun farklı bir kütle haline gelmesine rağmen Bay ██'in hala hayatta olduğunu göstermiştir. Nörolojik fonksiyon testlerinin sonuçsuz kalmıştır.

Olay Tanımı: Bir hastane bekleme odasında kimliği belirsiz ve yalnız bir çocuk (tahminen 7 yaşında) ölmeden önce 5 dakika içinde 400 kilogramdan fazla kusmuştur; diğer hastalar kusma sırasında "cam kırılması" sesi duyduklarını belirtmektedir.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ███████ Devlet Hastanesi, ████████████, Madagascar.
Takiben Yapılan Eylemler: Vakıf ajanları olay yerine varmadan önce kusmuğun çoğu yakılmıştı; hastanenin yakma fırını incelendiğinde herhangi bir anormallik saptanmadı. Geri kalan tüm kusmuk numunelerine el konuldu. Analiz, çocuğun salmonella zehirlenmesinden muzdarip olması dışında herhangi bir anormallik olmadığını ortaya çıkardı. Tanıklara amnezik verildi. Çocuğun kimliği tanımlanamadı. Beden hastane morgundan çıkarıldı ve şu anda Site-19 dondurucu deposunda tutulmaktadır.

Olay Tanımı: Vakıf intranet adresleri de dahil olmak üzere mevcut tüm e-posta adreslerine bir e-posta gönderildi. Tüm e-postaların içeriği aynı ve İspanyolca olarak aşağıdaki mesaj yazılı: "Merhaba, bu Jorge. Seninle oynamak çok eğlenceliydi, ama şimdi yandaki arkadaşlarımı ziyaret edeceğim. Daha sonra oyuncaklarını toplamak için geri döneceğim. Geri izlenmesi yapıldığında tüm e-postaların aynı atanmamış IP adresinden geldiği görüldü.
Oluştuğu Tarih: 12/21/████
Yer:
Takiben Yapılan Eylemler: Vakıf ajanları internet söylentilerini açıklığa kavuşturan bir site olan ██████.com'u editleyerek e-mailin insanları işletmek için gönderildiğini yazdı. Vakıf, bu olayı örtmek için benzer şekilde bir çok toplu mail gönderimi yaptı. Kaynak IP adresi başka bir aktivite ye karşın izleniyor.

Olay Tanımı: Marshall, Carter ve Dark Ltd. olarak bilinen grubun bir ortağı olduğundan şüphelenilen ████████ █████ olduğuna inanılan bir adam, ██████ Salvador şehrinde terk edilmiş bir fabrikaya girdi. Bay ██████, kendisi ile birlikte binaya giren iki Vakıf ajanı tarafından takip ediliyordu. Binanın içinde köpüren bir su sesi ve ardından silah sesleri duyuldu. Operatörler binaya girdiklerinde Bay ██████'nin cesedini beş dakika geçmesine rağmen, en az üç hafta sonrasında ulaşılabilecek bir çürüme aşamasında buldular. Elindeki tabancayı üç kez ateşlediği öğrenildi. Herhangi bir saldırgan veya hedef belirtisi bulunamadı.
Oluştuğu Tarih: ██/15/████
Yer: ███ ██████, Salvador, Bahia, Brezilya.
Takiben Yapılan Eylemler: Yerel medyadaki bilgiler bastırıldı. Ceset Brezilya Federal Polisi kılığındaki vakıf ajanları tarafından alındı ve Site-██ morguna taşındı.

Olay Tanımı: Altı balina kalıntısı Yeni Zelanda, ████████ sahilinde kıyıya vurmuş şekilde bulundu. Sivil araştırma ekibi otopsi yaptığında, altı balinanın hepsinin ölmeden önce göğüs boşluklarının, dış kısımlarına zarar verilmeden oyulduğu keşfedildi. Göğüs boşlukları araştırıldığında şeffaf bir plastikle paketlenmiş makine bileşenleri gibi görünen parçalar bulundu.
Oluştuğu Tarih: ██/18/████
Yer: ████████, Yeni Zelanda.
Takiben Yapılan Eylemler: Bölge kapatıldı. Araştırma ekibinin tüm üyeleri gözaltına alındı ve A-Sınıfı amnezik ilaç verildi. Balinaların cesetlerinin çürümesinin içinde toksik gaz birikmesine yol açarak, hükümetin halk sağlığını koruma amaçlı müdahale ettiği yanıltıcı haberleri yayıldı. Balinaların içindeki boşluklardaki parçalar çıkarıldı ve Site-██ Depolama Alanına sevk edildi. Kalanlar yakıldı ve normal yollardan atıldı.

Olay Tanımı: Heathrow, Londra ve Hartsfield-Jackson, Atlanta arasında sefer yapan ██████ ██████ uçağı teknik bir arızadan dolayı Azores takımadalarının 800km uzağına Atlantik okyanusuna çakıldı. Buna rağmen tüm yolcular normal bir şekilde varış havaalanındaki kapıdan çıktı.
Oluştuğu Tarih: ██/11/████
Yer: Kuzey Atlantik Okyanusu.
Takiben Yapılan Eylemler: Bilgileri örtbas edildi ve kitlesel amnezik ilaç tedavileri yapıldı. Uçağı geri çıkarma çabaları devam ediyor.

Olay Tanımı: Norveç, ██████ şehri sınırları içerisindeki Norveç şehir sınırları içindeki tüm evcil kediler 8 saat boyunca ██████████████ İsveç'e gitti. Kediler, 2 saat boyunca [VERİ ÇIKARILDI] 'nın arkasındaki bir alanda 13-25'lik gruplar halinde toplandı ve sonra dağıldı..
Oluştuğu Tarih: 25/09/2009
Yer: Norveç/İsveç sınırı.
Takiben Yapılan Eylemler: Kediler kendi kendine geri döndüler. Toplanmalarının tüm görüntülere el konuldu. Görgü tanıklarına B Sınıfı Amnezik verildi.
Alan anomalilere karşı tarandı ve kedilerin kan ve idrar örnekleri alındı, anormallik bulunamadı. 30/09/2014 tarihine kadar hem ██████ hem de alan gözetim altında olacak.

Olay Tanımı: Vali ████████ bir kamu komitesine yaptığı konuşmada, bir gözlemci in yaptığı espriye 4.5 saat boyunca durmadan güldü ve bir sandalyeye oturarak bayıldı. Konu ile ilgili bir anıya sahip olmadığını ve odadaki kimseyi hatırlamadığını iddia ediyor. Olaya dair tek kanıt kamera kayıtlarıdır.
Oluştuğu Tarih: ██/██/19██
Yer: ████████, Florida.
Takiben Yapılan Eylemler: Etkinliği kameraya kaydeden tüm tanıklara ve kayıtları görüntüleyen herkese B Sınıfı amnezik verildi ve sonuçta ortaya çıkan tüm video kasetler temizlendi. Belediye başkanı Vakfın seçkin üyelerinin gözetimi altında.

Olay Tanımı: Saat tam 14:00'de, bir çok vakıf sitesinde 24 adet yarı erotik takvim ortaya çıktı. Takvimin içerisinde Dr. Elliot, Dr. Kiryu, Dr. ████, Ajan Merlo, Yönetmen ██████, Dr. Right, Ajan █████, Araştırmacı images, Ajan ████, Dr. Marie, Dr. ████ ve Dr. Jack Bright'ın fotoğrafları vardı. Takvimin planlanmış ve profesyonel şekilde yapılmış olduğuna dair işaretler vardır.
Oluştuğu Tarih: ██/01/14
Yer: Site █, ██, ██, ██, ve █
Takiben Yapılan Eylemler: Çoğu kopya Vakıf personeli tarafından kurtarıldı, birkaç kopyaya personel el koydu.
Note: Dr. Jack Bright o sırada bir kadın bedeninde yaşamıyordu, bu da bir hata olduğunu göstermektedir.

Olay Tanımı: Bir Long Island vatandaşı olan ███████ ██████ alkol sebepli bir hastalıktan öldükten sonra, evindeki bir sandalye 3,6m/s'den 16.3m/s'ye çıkan hızlarda yükselmeye başladı hızlanıyor. Durdurma girişimleri boşa gitti ve sandalye önüne çıkan tüm engelleri aştı ve atmosferden çıktı. Jüpiter'in yörüngesinde olduğuna inanılmaktadır.
Oluştuğu Tarih: 2/15/201█
Yer: ███████████, New York.
Takiben Yapılan Eylemler: Olayın tüm görüntüleri silindi ve internetten kaldırıldı. Tanıklara A Sınıfı amnezik verildi. Uzay programlarında çalışan vakıf ajanlarına, sandalyeye dair her türlü bilgiyi yok etme emri verildi.

Olay Tanımı: New Jersey eyaletindeki seksen sekiz bin, sekiz yüz seksen sekiz vatandaş, iki saatlik bir süre içinde sol skafoid kemiğini kırdı. Radyografi tüm kırıkların milimetrelerine kadar aynı olduğunu gösterdi.
Oluştuğu Tarih: ██ / ██ / ████
Yer: New Jersey genelindeki çeşitli hastaneler.
Takiben Yapılan Eylemler: Radyografi teknisyenlerine A-Sınıfı Amnezik uygulandı.

Olay Tanımı: Gece geç saatlerde yayınlanan popüler bir talk show olan █████ ██ ███ █████'ın izleyicileri iki farklı bölüm seyrettiklerini bildirdi. Yaklaşık% 40'ı ünlü aktör ███ ███ ve müzik grubu ██ ██████'nun olduğu bir bölüm izlerken,% 60'ı ██ ██████ ile bir bölüm izledi. stand-up komedyeni ████ ██ ve stand up komedyeni ████ ██ ile ilgili bir bölüm izledi. Bu bölümlerden hiçbiri gerçekte yayınlanan bölüm değildi ve henüz çekilmemişlerdi.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ███ kanalındaki tüm televizyonlar.
Takiben Yapılan Eylemler: Anormal bölümlerin kayıtları sonraki görüntülemelerde asıl yayın bölümünü gösterdiler. İzleyicinin anormal bölümle ilgili anıları, ██ / ██ / ████ tarihine kadar kendiliğinden unutuldu. Kanal görevlilerine C Sınıfı amnezik uygulandı ve konuyla ilgili soruşturmaları iptal edildi. Olaydan bahseden sosyal ağlar ele geçirildi ve düzenlendi.

Olay Tanımı: █████ Ailesinin papağan. John Michael "Ozzy" Osborne "Crazy Train" şarkısını vokaller, gitar, bass, davul olmak üzere her parçası ile seslendirebiliyor. Hiç bir aile üyesi papağanın bu şarkıyı nereden duyduğunu bilmiyor.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ███ ████████, Connecticut, USA.
Takiben Yapılan Eylemler: █████ ailesine A-Sınıfı amnezik verildi, papağan el koyuldu ve Site 19 Anomali Vahşi Yaşam Alanına gönderildi.

Olay Tanımı: 12 dakika boyunca Fransa ██████ 15 kilometre çevresinde dökülen her insan kanı kırkayağa dönüştü. Bölgedeki tüm kırkayaklar olayın sona ermesinin ardından tekrar kana döndü.
Oluştuğu Tarih: ██/██/████
Yer: ██████, Fransa.
Takiben Yapılan Eylemler: Sprey hale getirilmiş amnezik bölgenin üzerine atıldı. Olay sırasında regl dönemindeki kadınlara, şiddetli duygusal sıkıntının sprey amneziği etkisiz hale getirmesi sebebi ile fazladan amnezik uygulandı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License