SCP-002
rating: +20+x
800px-SCP002.jpg

Gözetim altında SCP-002

Madde #: SCP-002

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: Her zaman bir şarj durumunda olması için, SCP-002 her zaman uygun bir güç kaynağına bağlı olmalıdır. Bir elektrik kesintisi durumunda SCP-002 ve bina arasındaki bariyer boşaltılmalıdır. Binanın elektriği tekrar geldiği zaman saklama odasına ultra-viyole ışık ve X ışınları ile oda taranmalıdır. Saklama bölgesi her zaman negatif bir hava basıncı ile tutulmalıdır.

Scp-002'nin içinde veya odasında her zaman en az iki (2) kişilik takımların bulunması gerekmektedir. Obje duyuları yanıltabileceği için her kişi yanındaki ile devamlı temasta bulunmalıdır. Bu yanındakinin gerçek bir insan olup olmadığını doğrulamak içindir.

Seviye 3 izni altındaki kimse SCP-002 ye erişemez. Bu gereklilik iki adet seviye 4 personelin yazılı onayı ile ertelenebilir. Bu izne sahip yönetim kadrosu, SCP-002 ye erişim sağlarken yanında en az beş (5) seviye 3 güvenlik görevlisi ile giriş yapabilir. Yönetim kadrosu bu süre dahilinde tüm yetkilerinden feragat etmiş bulunmaktadır.Temas ardında, giriş yapan yönetim kadrosu en az 5 kilometre uzağa taşınıp 72 saat boyunca karantinaya alınıp psikolojik denetimden geçmeli. Eğer psikologlar tarafından uygun görülürse tüm yetkileri geri verilebilir.

Açıklama: SCP-002 60 m³ (yada 2000 ft³) boyutunda tümörümsü bir et yığınıdır. Yanındaki demir bir kapı içine girişi sağlıyor. İçi normal bir apartman dairesi görünümünde. İçerdeki tek bir duvar bir pencereye sahip, fakat bu pencere dışarıdan gözükmüyor. Oda içinde çeşitli mobilyalar vardır ve bu mobilyalar et, kemik, saç gibi organik insan maddelerinden oluşmaktadır. Odada şimdiye kadar test edilmiş tüm eşyaların farklı DNA'ları olduğu gözlemlenmiştir.

[cross-ref:document00.023.603] Keşif hakkındaki bilgiler için Milhausen raporuna bakın.

Referans: SCP-002 bu güne kadar çeşitli personelin kaybolmasından sorumludur. Ayrıca bu güne kadar içine iki adet lamba, bir halı, televizyon, radyo, puf koltuk, bilinmeyen bir dilde yazılmış 3 kitap, 4 oyuncak ve bir bitki eklemiştir. Yüksek zekalı primatlar da dahil olmak üzere hayvanların SCP-002 üzerinde hiçbir etkisi olmadığı görülmüştür. Kadavraların da bir etkisi olmadığı gözlenmiştir. Bir insanı bir objeye nasıl dönüştürdüğü bilinmemekle birlikte sadece yaşayan insanların dönüştüğü görülmüştür.

Mulhausen raporunu incele docid:00.023.603

Mulhausen Raporu [00.023.603]

Aşağıda SCP-002'nin nasıl keşfedildiği yazmaktadır.

Obje Portekiz'de küçük bir kraterde bulunmuştur. Kalın bir taş tabakası ile kaplıyken düşüşün etkisiyle içindeki et dışarıya çıkmıştır. Yerel bir çiftçi bir tesadüf olarak SCP-002 yi buldu ve köyün ileri gelenleriyle durumu paylaştı. Obje SCP statüsünü yerel bir ajanın radyoaktif bir anomali keşfetmesiyle kazandı.

Bir toplama ekibi anında objeyi almaya gitti ve büyük bir konteynıra koydu, ilk testler köylüler ile yapılmıştır. Üç kişi objenin içine yollandı ve kayboldu. Ölümcül özelliklerini keşfettikten sonra General Mulhausen tüm görgü tanıklarının öldürülmesi talimatı verdi. Bu köyün 1/3'ini oluşturmaktadır. Ardından objenin bir SCP binasına taşınması sağlanmıştır.

Taşımaya hazırlanırken açıklanamaz bir şekilde 4 personel objenin içine girme isteği duymuş ve kaybolmuştur. İnceleme ardından objenin 4 yeni mobilya ürettiği anlaşılmıştır. General Mulhausen ardından seviye 3 zararlı madde elbiselerinin giyilmesini emretti ve taşıma işlemine devam edildi.

[BİLGİ GİZLENMİŞTİR]

[BİLGİ GİZLENMİŞTİR]

General Mulhausen'ın infazından sonra SCP-002 tekrar ele geçirildi ve [GİZLİ] binasına taşındı. Mulhausen davasından sonra seviye 3 ve altındaki güvenlik seviyelerine giriş yasaklanmıştır. Sadece iki seviye 4 giriş yapabilmektedir

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License