SCP-006
rating: +10+x
SCP006_stream-new.jpg

SCP-006

Kurucuların emri üzerine bu SCP sadece yöneticilere açıktır

Yönetici izni tanınmıştır

Madde #: SCP-006

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-006'nın doğası gereği gelişmiş bir koruma sistemine gerek yoktur. Aşağıda listelenen maddeler personel güvenliğinden çok bir gizlilik sağlanması içindir. Aşağıdaki maddelerin uygulanması SCP-006'nın varlığının gizlenmesi ve varlığının reddedilmesi için gereklidir.

1: SCP-006 ile etkileşime giren tüm personel modifiye edilmiş VI BNC kıyafetleri giymek zorundadır. Personel SCP-006 ya erişmeden önce SCP-006B yada SCP-006C belgelerini okumalıdır. SCP-006A Belgesi bu belgelerden tek doğru olanıdır ve sadece 05 üyeleri tarafından görüntülenebilir. Personelin kıyafetleri doğru giyip giymediğini kontrol etmek için bir su havuzuna batırılmaları lazım olup çıkan herhangi bir hava kabarcığı kıyafetlerde delik olduğu anlamına gelmektedir.

2: SCP-006 ile ilgili tüm prosedürler en yüksek dikkat ile gerçekleştirilmelidir. SCP-006 ya dokunulması durumunda prosedür 006-Xi-12 etkinleştirilmelidir. Personelin bir zehir tehlikesi olduğuna inanması ve odayı boşaltması gerekmektedir.

3: SCP-006'dan alınan sıvıların kullanılması sadece 3 05 direktörünün onayı ile gerçekleştirilebilir. Sıvı sadece dört kez yalıtımlanmış konteynırlarda silahlı personel ile taşınmalıdır.

4: Eğer personel herhangi bir şekilde SCP-006 veya içindeki sıvı ile temasa geçerse hemen alıkonulmalı ve üzerinde araştırma ve testler yapıldıktan sonra anında infaz edilmelidir. SCP-006'nın doğası gereği en etkili metod ateşe vermektir. (Tüm rapor için SCP006-TerO5 dosyasına bakınız.)

Açıklama : SCP-006 Astrakan'ın 60 km batısında bulunan küçük bir su kaynağı. Dernek yönetimi bu kaynağın varlığından 19. Yüzyıldan beri haberdar, fakat 1991'e kadar politik sorunlardan ötürü kaynağı ele geçiremedi. Kaynağın olduğu noktada varlığını gizlemek için bir kimyasal fabrikası kuruldu. Personel genel olarak SCP kurumu ve Rus Hükümeti tarafından seçilmiştir. Kaynaktan çıkan su incelendiğinde basit kaynak suyu olduğu ortaya çıkmıştır. Fakat suyun "sağlık" konusunda değişik özellikleri vardır.

Sıvıyı içtikten sonra insan vücudunda şu değişiklikler meydana gelmektedir: DNA üzerindeki herhangi bir hasarı iyileştirme, hücre yenilenmesinin hızlanması, bağışıklık sisteminin radikal bir biçimde hızlanması. Hayvanlarda denendiğinde zararlı bakteri ve virüslerin anında yok olduğu gözlemlendi. Çoğu kuş ve sürüngen sudan etkilenmese de primatların da insanlar gibi etkilendiği görülmüştür.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License