SCP-013
rating: +3+x
SCP-013updated.jpg

SCP-013

Madde #: SCP-013

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-013 Site-66'daki Güvenli Depolama Kasasında tutulmalıdır. SCP-013'e maruz kalan kişilerin semptomlarındaki değişiklikler gözlemlenmelidir. Maruz kalan kişiler günlük olarak sorgulanmalı ve algılarındaki herhangi bir değişiklik kaydedilmelidir.

Açıklama: SCP-013 birbirine benzer anomalileri gösteren toplu 242 sigaradır. Aralarındaki en ortak ayrıntı, hepsinin üzerinde mavi mürekkep kullanılarak el ile yazılmış "Blue Lady" ("Mavi Bayan") yazısıdır.

SCP-013'ün içeriklerini teneffüs yolu ile tüketen (sigarayı içen) denekler kendilerini kimliği belirsiz spesifik bir kadın olarak tanımlarlar. Denekler kadını 25-35 yaşları arasında, yaklaşık olarak 1.6 metre boyunda ve 50-55 kilogram ağırlığında olduğunu tarif ediyorlar. Ek olarak hep söylenen özellikleri ise kadının Kesilmiş mavi saçlara, mavi gözlere ve parlak mavi ruja sahip olduğunu içeriyor.

SCP-013'ü tükettikten hemen sonra denekler gittikçe kendilerinin yansımalarının kadının özelliklerine sahip olduğunu görüyorlar ve haftalar geçtikçe vücutları kadının özelliklerini alıyor. Vücutlarındaki bütün değişiklikler sadece kendi zihinleri içerisinde gerçekleşiyor. Bu değişiklikler kalıcı ve geri çevrilemez.

SCP-013 Ian Miles'ın intiharından sonra, apartmanında karton bir kutu içinde paketlenmiş olarak bulundu. Apartman içinde üstünkörü bir araştırma, 013 etkisinde olanların bahsettiği kadının yüzlerce çizimini buldu. Miles aşırı dozdan ölmüş olarak bir masadaki notun üzerine yatarken bulundu. (Not aşağıda)

Miles'ın apartmanı araştırılırken 1 sivil dedektif 013'ün efektlerine maruz kaldı. Gizli bir ajan en yakın SCP Sitesi ile iletişime geçti ve dedektif, sigaralar ve ilgili deliller alındı ve güvenli olarak saklandılar.

Şuanda, 217 tane SCP-013 sigarası Biyo-Site 66'da, 25 adet SCP-013 sigarası Araştırma Sektörü-09'da tutuluyor. Bazı benzerlik gösteren özellikler araştırılmak için bekleniyor.

Ek dosya: Ek dosya: Aşağıdaki not SCP-013 ile beraber bulunmuştur.

O üzgün Mavi Bayanı heryerde görüyorum.

Onu -eskiden- tanıyor gibiyim ama hatırlayamıyorum. Onu seviyorum ama neden bilmiyorum. O çok güzel, tatlı ve temiz ama başka hiçbirşey bilmiyorum.

onun en sevdiği tat

nereye gittin?

seni özledim.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License