SCP-014
rating: +7+x
3241597616_e47326fc1a.jpg

İçeride tutulmasından hemen önce SCP-014.

Madde #: SCP-014

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-014 tercihen yüzü bir pencereye bakan kollu bir sandalyede, Site-██'de tutulur. Temel prensip olarak, tercihen sürekli bir şekilde müzik sağlanmalıdır. Müzik 1937'den sonra yapılmış parçaları içermemelidir. Bir güvenlik kamerası SCP-014'ün odasında halihazırda bulundurulmalıdır.

Açıklama: SCP-014 yaklaşık 30 yaşında görünen, siyah saçlı, kahverengi gözlü ve kısmen yuvarlak yüzlü bir Kafkas erkeğidir. Kayıtlar isminin Robert Chetford olduğunu, 1915 yılında Connecticut'taki Norwich Akıl Hastanesine sanrısal delilik nedeniyle kapatıldığını, sonsuza dek yaşamakla lanetlendiğini iddia ettiğini, ve bunun sonucunda yavaş yavaş betonlaştığını gösteriyor. Bakımevi 1937'de kapatıldı ve hastalar çeşitli farklı tesislere transfer edildi. SCP-014, 19██ yılında tümüyle hareketsiz ve yaşlanma belirtileri göstermeyen bir hasta olduğu söylentileri dolayısıyla Vakfın dikkatini çekti. İlerleyen incelemeler bu edinimi garantiledi.

SCP-014 dışarıdan normal bir insan gibi görünür, fakat yaşını göstermez ve herhangi bir metabolizma belirtisi sergilemez. Yemez, içmez, terlemez, veya herhangi bir şekilde bir yaşam belirtisi göstermez. Yalnızca konuşmak için nefes alır ve gözleri ve konuşma sistemi dışında tamamen hareketsiz görür. Pozisyonu birkaç on yıl boyunca değişmemesine rağmen herhangi bir dekubitus ülseri veya kaslarında zayıflama gözlenmedi. Normal bir şekilde sohbet edebilir, fakat içeride tutulmasından bu yana gerçekleşen olaylara dair düşük miktarda ilgi duyar veya bilgi sunar.

Ekleme:
Not: Açıkçası bu adamla geçmişini bilmeden bir görüşme yapsaydım, onun tamamen aklı başında ve uyumlu, felç geçirmiş biri olduğunu düşünürdüm. Bu yüzden onun zihnin vücudu kontrol ettiği fikrinin esas kanıtı olduğu sonucunu çıkarmak zorundayım. Beton olduğunu düşünüyor, ve sonsuza dek yaşayacak ve bu yüzden her ikisine de yapabileceğinden daha yakın. Bir şekilde. Dr. █████

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License