SCP-018
rating: +7+x
superball.jpg

SCP-018.

Madde #: SCP-018

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-018, kendine özel ağır dolgu maddesi ile doldurulmuş 1m x 1m x 1m boyutunda kapalı metal kutusunda saklanmalıdır. Kutu kapatıldıktan sonra 10m x 10m x 10m metrelik polietilen saklama tankına daldırılmalıdır. Eğer SCP-018 kutusundan kaçmaya teşebbüs ederse, polietilen-bazlı 'yapıştırıcı' SCP-018'in kinetik aktivitesini Saklama Personeli SCP-018'i güvence altına alıncaya kadar yavaşlatacaktır. SCP-018'in saklama bölmesine girecek personel, polietilen tankına girmeden önce (SCP-018 Gözlem bölümünde bulunan) kaplamalı kıyafet ve bir solunum aparatı kuşanmalıdır. Eğer SCP-018 polietilen tankının dışına çıkmış ise, personel kendisini ayrı bir odada güvence altına almalı ve Saklama Ekibi varıncaya kadar SCP-018'İ izole etmek için bütün kapı aralıklarını ve bent kapaklarını kapalı tutmalıdır.

Açıklama: SCP-018, 1969 yılında Wham-O şirketi tarafından yapılmış bir Süper Top görünümündedir. Altı (6) santimetre çaplı ve kırmızı renktedir. İçinde Wham-O ürünleri bulunan bir deponun temizlenmesi için ██████████ şirketi işe alındığında, SCP-018'in sekerek anormal yüksekliklere çıkmasının kayda geçmesi ile bulunmuştur. SCP-018, yüzde iki yüz (200%) etki ile sekmesi keşfedilmeden önce bir çocuk oyuncağı olduğu düşünüldü. Kısa zaman sonra SCP-018, saatte 100 kilometre hızı aştıktan sonra █████████████ şehrinde mülki hasar verip beş (5) kişiyi yaralayınca, tehlikeli bir projektil olduğu ilan edildi. Birkaç gün sonra ████████ gölünde durdu ve SCP personeli tarafından güvence altına alındı. Nesnenin hızı ve kurbanların yaşadıkları şaşkınlıktan ötürü, herhangi bir örtbas hikayesine ihtiyaç duyulmadı.

Döküman #018-04: O5-█'a bir mesaj.

█████████, umarım her şey yolundadır. Bunu sana yazıyorum, çünkü yeni veya kaçan SCP'leri yakalamak için yeni bir yöntem bulduğuma inanıyorum. Evet, bu şeyin termodinamik yasalarını nasıl çiğnediğine yönelik tersine mühendislik çalışmalarında ilerlemeye olmadığının farkındayım, fakat bu şeylerden birini şu yeni SCP-A5 Zırhına entegre etmek gibi etkili bir yöntem keşfettik. Bana bir kulak ver, bu şeyi botların tabanına entegre edip birkaç mekanik alet uyduracağız ve ta-da, artık elimizde binanın tepesine zıplayabilecek bir zırhımız var. Ayrıca, zırhı giyen kişi bir şeyin ölmesini istiyorsa, bu şeyle harika tekme atar. İhtiyacım olan tek şey, şu anda hazır durumdaki SCP-A5 zırhlarından birini modifiye etmek için yetki vermen. Böylece ████████████ ve diğer bütün firari SCP nesnelerini yakalayabileceksin. Güven bana, seni hiç yüzüstü bıraktım mı?

-Dr. █████████

Döküman #018-06: Dr. █████████'e mektup.

Dr. █████████,

Atanmandan sonra, Ajan ██████'a senin modifiye zırhını verdik ve SCP-███ yakalaması için görevlendirdik, sonuçlar biraz karışık. Ajan ██████ SCP-███'in yakasına yapıştıktan sonra Amazon boyunca kovalayıp, uzuvlarını ayırarak yakalayabilecekti. Fakat, senin şu 'birkaç mekanik aletinde' çıkan arızalar yüzünden Ajanımız yaklaşık bir mil kadar havalandı, ███████████ nehrinde suya çarptıktan sonra iki bacağı, birkaç kaburgası ve kafatası kırıldı. Ayrıca bir kolu da kayıp. Bu zırhı kullanıma açmadan önce yaptıklarını düzelteceksin.

Döküman #018-11: O5-█'a bir mesaj.

█████████, merak etme, düzelttim. Ama aklıma birkaç fikir daha geldi. Eğer SCP-006, SCP-███ ve muhtemelen SCP-███'den biraz su almama izin verilirse, Sana herhangi, eğer hiç yoksa, daha atanmamış veya başıboş SCP'leri bile yakalayabilecek bir SCP-A5 zırhı yapabilirim. Şuan sadece yetki vermeni bekliyorum.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License