SCP-031
rating: +7+x
031.jpg

SCP-031'in ilk gözetiminde keşfedilen fotoğrafı

Madde #: SCP-031

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-031 Site-77'nin Güvenli SCP kanadında standart bir insansı barındırma odasında tutulur. SCP-031 ile etkileşime geçen personel onu doğrudan görmez ve test denekleriyle olan iletişim her odaya kurulmuş olan interkom sistemleriyle gerçekleşir. Barındırma odası SCP-031'in etkilerini zayıflatmak için opak gözlük takan gözaltı ekipleri tarafından haftada bir temizlenmelidir.

Açıklama: SCP-031 75 kilogram ağırlığında biçimsiz bir organizmadır. SCP-031 saatte 3 km hızla hareket edebilir ve hareketi esnasında geride yağ izleri bırakır. Yalnızca ilkel fiziksel hareket yeteneğine sahiptir. Ele geçirilen doku örnekleri üzerinde yapılan testler SCP-031'in kısmen de olsa insan kas ve epidermal dokusuna sahip olduğunu gösterdi. SCP-031 insan sesini herhangi bir oktav ve tonda üretebilme yeteneğine sahiptir, ancak şu an SCP-031'in biyolojisinin bunu nasıl oluşturduğu bilinmemektedir.

SCP-031'i doğrudan algılayan kişiler onu bireysel olarak tanıdıkları ve geçmişlerinde bir açıdan romantik yönden çekici buldukları bir(kaç) kişi olarak görecektir. Gözlemlendiğini fark ettiği zaman SCP-031 o kişi olduğunu iddia eder ve geçmişlerinde bazı ortak eylemler konusunda eksiklik yaşadıklarını belirtir. SCP-031 bunu kişiyi uzunca bir süre, etkisini kararlı bir duruma getirene kadar birlikte yaşamaya ikna etmek için kullanır. Bu etki SCP-031'i gören her insanda görülür ve araştırmalar SCP-031'ün aynı anda kaç insanı etkileyeceğine dair bir üst limit göstermemiştir.

Konut konusunda yoklama sonrasında SCP-031, kişiyle romantik bir ilişkiye başlama girişimlerinde bulunacak ve başarılı olması sonucunda evinde yaşamaya başlayacaktır. SCP-031'in aynı anda birden fazla kişiyi aktif olarak etkilemeye başladığına dair, sonunda SCP-031'in bazı formlarıyla ilişkide olan bireylerin olduğu en az onsekiz farklı otel odası ile ilgili birkaç durum belgelenmiştir

SCP-31 [ÇIKARILDI]'deki bir isyandan sonra alınan çelişkili polis kayıtları sonrasında ele geçirildi. Birkaç kişi SCP-031'e dair çılgınca görünümler rapor etti ve ilk sivil birlikler de etki altına girmişti. Bununla birlikte amnezyakların ve solunan yatıştırıcıların geniş bir dağıtımı etkilenmiş tüm bireyleri sakinleştirdi ve MTF-Psi-7 SCP-031'i hükümlü olduğu otelde ele geçirebildi. 11/16/1958 itibariyle SCP-031 Güvenli olarak sınıflandırılmıştır.

Ekleme: Araştırma aromantik olan (başka insanlara karşı romantik çekim hissetmeyen) bireylerin SCP-031'in etkisi altına girmediğini belirlemiştir. Bununla birlikte tüm bu kişiler SCP-031'in vücut şekli içinde belirli özelliklerde etrafına siyah duman yayarak gizlenen, küçük, tombul bir insansı figür biçiminde olduğunu rapor eder. Bu fenomeni açıklamak için daha fazla test gerçekleştirmek gereklidir. İlerleyen testler kişilerin SCP-1937'den etkilenenler ile aynı etkiye maruz kaldığını göstermiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License