SCP-038
rating: +7+x

Madde #: SCP-038

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-038 otomatik fıskiye aracılığı ile günde iki defa sulanmalıdır. Fıskiye bir sebepten ötürü bozulursa, tamir edilene kadar görevliler tarafından bizzat sulanmalıdır. Gerekli aydınlatma bilgisayar-kontrollü aydınlatma dizini ile sağlanmaktadır. Fıskiyeyi tamir eden ve SCP-038'i sulayan görevli personel kazara klonlanmayı önlemek için tehlikeli madde koruyucu elbise kuşanmalıdır.

Açıklama: SCP-038 19██ yılında, New York'un █████████████ bölgesindeki bir terk edilmiş çiftlikte bulunmuştur. İlk keşfedildiğinde sıradan bir elma ağacı olduğu düşünüldü. Daha kapsamlı incelemeler SCP-038'in elmadan, hatta meyveden daha farklı şeyler yetiştirdiğini ortaya çıkarmıştır.

SCP-038 kabuğuna dokundurulan her şeyi klonlayabilir. Nesneler neredeyse hemen oluşur ve dakikalar içerisinde büyüyüp olgunlaşır. Nesneler ile yapılan kayıtlara göre ağırlık limiti 90.9 kg (200 lb) olarak ölçülmüştür. SCP-038 şu ana kadar belirtilen nesneleri kopyalamıştır: elma, portakal, karpuz, patlıcan, şeker, atıştırmalık gıdalar (Ek #1'e göz atın), televizyon, tost makinesi, dizüstü bilgisayarlar, anahtarlar (Ek #2'ye göz atın), sandalyeler, şarap, DVD'ler, CD'ler (Ek #3'e göz atın), kediler, köpekler ve insanlar.

İnsan ve hayvan klonlamak, çabuk yaşlandıklarından tavsiye edilmez. Klonların büyük çoğunluğu ortalama iki (2) hafta yaşarlar. Ölü klonlara yapılan otopsi, ölmeden önce vücutlarının mayalanmaya başladığı görülmüştür.

Nesne şu an Bölge-23'de tutulmaktadır ve şimdilik taşınması planlanmamaktadır.

Ek #1: Dr. Klein, personelin otomatlardaki ürünleri klonlamamasını talep etti. (Belge #338-1'e göz atın)

Ek #2: Dr. Klein, personelin kişisel eşyalarını klonlamamasını talep etti. (Belge #338-1'e göz atın)

Ek #3: Dr. Klein, personelin film ve müziklerini klonlamamasını talep etti. (Belge #338-1'e göz atın)

Ek #4: Dr. Klein personelin kutu halde Miller, Budweiser ve Foster's içeceklerinin klonlanmamasını talep etti. Dr. Klein ayrıca, klonlanan ürünlerin kalitesinin onaylanmadığını da belirtti. (Belge #338-1b'ye göz atın)


Belge #338-1: "Bütün personele hatırlatmak isterim ki SCP-038 bir oyuncak değildir, tekrar ediyorum, oyuncak değildir. Araba anahtarları, filmler, müzikler veya otomatlardaki ürünleri klonlamak için kullanılmamalıdır. Bu davranış böyle devam ederse SCP-038'in erişimini kısıtlamak zorunda kalacağım.
- Dr. Klein"

Belge #338-2: SCP-038'in SCP-500'ü kopyalayabildiği kaydedilmiştir - ancak, klonlanan hapların %30 kadarı, klonlandıktan sonra geçen zaman ile orantılı bir şekilde iyileşme şansı da azalırken işe yaramaktadır. Enfeksiyonun kalıcı olduğu vakaların %60'ında enfeksiyon nötralize olsa da, belirtilerin devam ettiği gözlemlenmiştir.


SCP-038 Kısmi Deney Kaydı - sadece seçilmiş deneyler
Deney kayıt ve raporlarının tam halini görmek için yetkilendirme için ilgili araştırmacılara başvurunuz.

Tarih: 11/08/████
Amaç: Kütle limitini doğrulamak: limit aşımının sonuçlarını araştırmak.
Deney Sonuçları: 400 pound ağırlığındaki çelik külçe SCP-038'in dış kabuğuna temas ettirildi. Önlem amacıyla oda boşaltıldı. Klonlanan külçe sıradan bir hızla büyüdü, fakat büyüme henüz tamamlanmadan aniden yavaşlayarak durdu. Büyümesi duran kopya incelendiğinde, yüzeyinde ağaç kabuğunun minyatür ölçekli bir dokusu ortaya çıkarıldı. Nesne sıradan bir şekilde ağaçtan kopartıldı ve ağırlığı 90.91 kg, yaklaşık 200 pound olarak ölçüldü.

Tarih: 11/08/████
Amaç: Biyolojik olmayan hareketli maddelerin kopyalanmasını araştırmak.
Deney sonuçları: Yaşam sürecinin eksikliği doğrulandığından uygun bir denek olarak kabul edilen SCP-173, D-Sınıf personel tarafından saklama alanına getirildi. SCP-038'in dış kabuğu ile temas ettirildi ve SCP-173 hemen kendi saklama alanına gönderildi. SCP-173 kopyası, kabuğa dokunduğu andan itibaren büyümeye başladı. Önceki sonuçlar ile uyumlu bir şekilde, büyüme yaklaşık 200 pound iken duruma bağlı olarak başın, sağ kolun ve üst gövdenin bir kısmının gelişmesinden sonra durdu. D-Sınıf deneğe kopya ile görüş hattını kırması emredildi. Denek gözünü kırptıktan sonra, klonda herhangi bir hareket gözlemlenmedi. Saklama odasının ışıkları kapatılıp yeniden açıldı, ancak klonlanmış madde belirgin bir tepki göstermedi. Deney sonuçlandırıldı. SCP-173 kopyasının depolanması sırasında, kopyanın çok yavaş bir hareket hızı ile saldırgan hareketler sergilediği görülmüştür. Hareketlerin gözlem durumundan bağımsız olarak devam ettiği gözlemlenmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License