SCP-050
rating: +2+x
monkeytrophy.jpg

SCP-050 dinlenirken

Madde #: SCP-050

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Koruma Prosedürleri: Şimdiye kadar SCP-050'yi tutmak için gerçekleştirilen hiçbir girişimin meyve vermediği kanıtlandı1. Şu anda SCP-050'ye sahip olan herkes onu düzenli olarak kullandığı ofisinde barındırmak zorundadır2.

Açıklama: SCP-050 yaklaşık 30 santimetre3 uzunluğunda, kitap okuyan bir maymun heykeli gibi görünmektedir. Heykelin alt kısmında el yazısıyla oyulmuş olarak "En zekiliğe doğru" kelimeleri bulunur.

Heykel şimdiye kadar her türlü hasara dayanıklı olduğu kanıtlandı4. Bu nedenle, nesnenin tarihini belirlemek için bir metod bulunmuyor.

Tek başına bırakıldığında SCP-050 o anki sahibine kendini işlevsel ve düşmancıl bir şekilde gösterir5. Hareket ettiği hiç görülmese de, kayıtların şekil ve miktarı ne olursa olsun, bırakıldığı herhangi bir oda çok temiz, mümkünse parlatılmış bir şekilde bulunur. Kağıt işleri doldurulmuş, çöp boşaltılmış ve genellikle dağınıklık giderilmiş olur. Bununla birlikte SCP-050 sahibine yönelik tuzaklar bırakmaya eğilimdir, bu yüzden mevcut sahipler geri döndüklerinde ofislerini dikkatli bir şekilde kontrol etmelidir.


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License