SCP-073
rating: +12+x
scp-heritage-v3.png

Madde #: SCP-073

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-073 iki odalı (2) olup hiçbiri organik materyal içermeyen mobilyalar ve bir banyo içeren bir hücrede tutulur. SCP-073; istediği gibi tesis etrafında gezinip, ana kafeteryada yemek yeme konusunda serbesttir. Bir izleme cihazı SCP-073'e yerleştirilmiştir ve geri çıkarılmaz. SCP-073'ün yeryüzüyle iletişime geçmesi ve tesisten ayrılması yasaktır. SCP-073'ün bitki-bazlı SCPler ile etkileşime geçmesi istisnasız olarak yasaktır. SCP-073'e karşı hiçbir şekilde şiddet kullanılmamalıdır.

SCP-073 şu anda 17. Bölge'de tutulmaktadır.

Açıklama: SCP-073 görünüşte koyu-tenli, Orta Doğu veya Arap asıllı, otuzlu yaşlarında bir adamdır. 185 cm (6'1) boyunda ve 75 kg (165 lbs) ağırlığında olup, siyah saçlı ve mavi gözlüdür. Kolları, bacakları, omuriliği, ve kürek kemikleri nasıl yapıldığı bilinmeyen bir metalden yapılmış yapay versiyonlarıyla değiştirilmiştir. SCP-073 bu değişimleri, sadece kendisine bahsedildiği an fark eder ve bu değiştirmelerin nasıl, neden, veya ne zaman yapıldığını bilmediğini, ve kendini bildi bileli bu yapay dokularla olduğunu söyler. SCP-073'ün alnına kazınmış, görünüşte Sümer kökenli bir sembol vardır. Sembolün anlamı henüz çevrilememiştir, ve sembolden söz açıldığında gerilmeye başlar, ve hakkında konuşmayı reddeder. SCP-073 düzenli aralıklarla yemek ve içmek zorundadır; ancak diyeti, bitki-bazlı nesnelerdeki etkisi yüzünden sadece et içerir.

Kendisine "Kabil" olarak hitap eden SCP-073'ün; her ne kadar soğuk ve mekanik bir şekilde konuştuğu söylense de SCP-073, genelde oldukça kibar ve güler yüzlüdür. Oldukça yardımseverdir, ve günlük işlerinde personele yardım etmekten keyif almaktadır, bu iş ne olursa olsun. Antik zamanlardan günümüz zamanına kadar yaşanmış tarihi olaylar hakkında, ve yaygın olarak konuşulan diller hakkında oldukça detaylı bir bilgiye sahiptir, ölmüş olan diller hakkında bile. Fotografik hafızaya sahip olup, bir buçuk dakikalık bir süre zarfı boyunca sayfaları çevrilmiş 800 sayfalık bir sözlükteki her şeyi kelimesi kelimesine hatırlayabilmiştir. Kendisine verilen her türlü zeka testlerinden ortalamanın üstünde puan yapmıştır.

SCP-073'ün varlığı toprakta büyüyen her yaşam formuna zararlı olup, merkezi kendisi olmak üzere, 20 metre yarıçapı içindeki bir alanda bulunan bu tür tüm yaşam formlarının ölümüne sebep olur. SCP-073'ün üzerinde yürüdüğü, (veya bu yirmi [20] metre yarıçapında kalan her toprak), içindeki anaerobik bakterilerin ölmesi sebebiyle çoraklaşır, ve bundan ötürü de yeni bakteriler bölgeye eklenene kadar yaşamı destekleyemez hale gelir. Odun ve kağıt gibi toprakta büyüyen yaşamdan türetilmiş herhangi bir materyal, SCP-073'ün dokunması durumunda anında çürür ve yok olur. Bu türetilmiş materyaller arasında hidroponik olarak yetiştirilmiş olanlar da dahildir.

SCP-073'e uygulanan her türlü şiddet, saldırgana aynen yansıtılır; ancak SCP-073 görünüşte bu saldırılardan zarar görmez. Bu kural, SCP-073'e yöneltilen her türlü hasar için geçerlidir. Her türlü doku ve kan alma girişimi başarısız olmuştur: süreç başlatıldığı an, eylemi gerçekleştiren personel, SCP-073'e ne uygulanıyorsa aynısını hissedip, süreç sonunda kendi kan veya dokularının bir parçasını elde eder; "tüm eylemin sadece SCP-073'e yöneltilmiş" olmasına rağmen. Aracı bir yöntem dolayısıyla direkt olarak verilmeyen hasar da yine eylemi işleyen kişinin zarar görmesiyle sonuçlanır. SCP-073 gerçekte bir zarar görmese de; eylem dolayısıyla canının yandığını belirtip, araştırmacılardan oldukça zarar verici eylemler uygulamaktan kaçınlamarını nazikçe rica etmiştir.

Ek Notlar: SCP-073, New York Polis Departmanında, birkaç çete üyesinin yerde yatan bedenlerinin ortasında bulunmasından ötürü içeri alınması üzerine, 19[Veri Çıkarıldı] yılında bulunmuştur.SCP-073 polise, çetenin kendisiyle dalga geçtiğini; ancak sonrasında sinirlenip SCP-073'ü öldürmeye çalıştığını söylemiştir, ki bu da onların kendi ölümleriyle sonuçlanmıştır. NYPD sonrasında SCP-073 hakkında hiçbir bilgi bulamayınca da hapse tıkılmış ve "John Doe" olarak takma ad verilmiştir. SCP-073, Vakfın dikkatini, düzenli olarak yaptıkları "John Doe'lar" taraması sırasında çekmiş olup, sonrasında Vakfın gözetiminde serbest bırakılmıştır.

Ek 073-1: SCP-073'ün yok edilemez doğası, fotografik hafızası, ve yardım etme isteğinin ışığında; konsey, bir afet senaryosunda bilgilerin güvenliğini garantilemek maksadıyla, tüm bilgilerin SCP-073'te "yedeklenmesine" karar vermiştir. Bu karar karışık cevaplar almış olsa da, SCP-073 sırları tutacağını onaylayıp, bu konuda yeminini de etmiştir.

Ek 073-2: SCP-076 ile alakalı veriler "yedeklemek" için SCP-073'e gösterildiğinde, kendisi bu konuda aşinalık sergiledi, ancak SCP-076 hakkında her şeyi biliyor olduğunu söylemesine rağmen, bu bilgilere dahasını eklemeyi reddetti. Sonrasında da kendisinin SCP-076 ile tanışmamasının, tüm taraflar için daha iyi olacağını belirtti.

Ek 073-3: SCP-073'ün üzerindeki tanımlanamamış metal üzerindeki incelemeler, mevzu bahis metalin berilyum-bronz olduğuna yönelik bulgular elde edilmesini sağladı, ki bu metalin çeşitli anormal varlık ve kültürler tarafından kullanıldığı belgelenmiştir. Büyük ihtimalle, berilyum-bronz SCP-1216, SCP-1427, SCP-2481, ve SCP-2711'in yapısında bulunan bir bileşiktir. Bu keşfin ışığında, Vakıf berilyum-bronzun kökenini bulmak ve Dünya'ya nasıl yayıldığını bulmak için çalışmaya başlamıştır. Kendisinden istenildiğinde, SCP-073 berilyum bronzun çıkış noktasının Orta Doğu olduğu yönünde bilgiler vermiş olsa da, tamı tamına kaynağı henüz belirlenememiştir. Berilyum-bronzun kökeni ile ilgili yapılan çalışmalar hala devam etmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License