SCP-093 Kırmızı Deneyi
rating: +3+x

SCP-093 Ayna Testi 5: Renk (Kırmızı)

SCP-093 temas edildiğinde yeni bir renk yayana kadar personele dağıtıldı. Servis Teknisyeni ██████ SCP-093'un normal renginden çok daha parlak, kırmızı bir ton ve ışıltı yaymasına neden oldu. ██████ SCP-093 testine yardımcı olmayı kabul etti. Dr. █████'nin isteği üzerine, ███-███ bu testte kullanılmak üzere teknisyene verildi. Test için aynaya uygulandığında, SCP-093 bilinmeyen bir ortam oluşturdu. Görüntülenen yerde diğer testlerin aksine kırmızı renk yoğunluğu yok. Teknisyen aynaya giriyor ve video çekimi başlıyor.

Kamera çalışmaya başlıyor ve bundan sonra denek olarak bahsedilecek Teknisyen ██████'in, kendi kendine dönen büyük bir silindirik sütunu izlediği görülüyor. Nesnenin yüksekliği bilinmemekle beraber genişliği 1.8 metre. Görünüşe göre rastgele aralıklarla delikler mevcut. Bazen bu deliklerden beyaz bir ışık huzmesi yayılıyor. Kameranın çevrilmesi ile kirişlerin SCP-093 benzeri çok sayıda nesneye bağlı olduğu görülüyor. Oda aynı zamanda SCP-093'ün sayısız kopyası ile silindirik bir şekle sahip.

Denek giriş noktasına dönüyor ve buradaki duvarda SCP-093'ün kendi taşıdığı kopyasına ait boş yerini görüyor. Diğer duvarlarda bazı bölümlerde de eksik kopyalar olduğu farkedilmekte. Bu, burasının bir tür merkez olduğu tahminlerine yol açmakta. Denek odayı incelerken zeminde bir merdiven buluyor ve Kontrolün isteği üzerine aşağı iniyor.

Merdiven, daha önce karşılaşılan donanıma kıyasla eski görünen bilgisayar ekipmanlarıyla dolu geniş, temiz bir odaya çıkıyor. Büyük bilgisayarlar sıra ile işlem yürütmekte, çeşitli yerlere tıklayıp geri dönüyor, anlamı bilinmeyen bir ampul on saniye yanıyor ve sonra sönüyor. Büyük bir CRT monitör yaklaşık 5 saniyelik aralıklarla 8 renkte tek kelime gösteriyor. 'Temiz' 'Kirli' 'Temiz' 'Temiz' 'Kayıp' 'Kirli' kelimeleri yanıp sönmekte.
Oda, cam pencerenin arkasındaki başka bir gözlem odası ile sona eriyor. Bu oda, önceki testte görülenler ile aynı tipte olmasına rağmen daha az mavi sıvı içeren bir tüp serisine bakıyor. Elektrik akımı gibi görünen bir akım tüpler arasında geziyor. İlk bakışta en az beş tüp boş ve kırık. Gözlem penceresinde bir kaide üzerinde seçim yapılmasını bekleyen bir klavye var. Ekrandaki seçeneklerde 'Tüp Durumu', 'Raporlar', 'Durum X-549', 'Durum X-550', 'Tahliye Raporu', 'Zırvalar', 'Temsilci █-█' '█-█ Rapor' 'Tesis Yangın Planı ' maddeleri yer alıyor. <Video Silindi: Metin oluşturan tüm seçenekler denek tarafından kopyalandı ve bunları teslim almak için portaldan geçen bir Kontrol üyesine verildi. Bu işlem yaklaşık iki saat sürdü ve bu işlem sırasındaki video yayını silindi. Ele geçirilenler ██████-████-██ olarak belgelendi.>

Kontrol, yaklaşık 30 dakika sonra denek ile temasını kaybetti. Denekten bulunduğu alanda kalması, bilgi toplamak ve gözlem yapmak üzere makineleri ve odayı incelemesi istenmişti. SCP-093 portalı bir süreliğine yansıtıcı ayna yüzeyine geri döndü. Denek ile tüm video teması kesildi. SCP-093'ün aynanın diğer tarafında olması nedeniyle bağlantı yeniden kurulamadı. Ayna portalı kendiliğinden yeniden oluşmadan ve denek geri dönmeden önce bir dakika kırk sekiz saniyelik (1:48) bir zaman geçti. Denek döndüğünde sağlıklı ve iyi durumda görünüyordu fakat çok az konuştu.

Bilgilendirme sırasında denek aniden konvülsiyon geçirdi ve sağlık personeli çağırıldı. Kontrol altına alınmaya çalışılan deneğin fazla güçlü olduğu farkedildi ve ███-███ kullanarak personelden bir kişiyi öldürdü. Korumalar deneği kalbinden ve göğsünden vurmalarına rağmen denek düşmedi. Tüm personel odayı boşaltırken denek tekrar ateş açtı fakat ıskaladı. Daha ağır silahlı bir ekip bilgilendirme odasına girerek deneğe karşı otomatik silahlar kullandı. Raporda, yaralanan deneğin kanamadığı fakat testlerdeki tüplerde görülen yeşil / kahverengi bir bir çözelti karışımı sızdırdığı belirtildi.

Ele geçirilen malzemelerin analizi devam ederken, diğer tüm SCP-093 testleri durdurulmuştur. Denek ile iletişimin kesildiği sırada çantadaki ikinci bir kayıt cihazının aktif olduğu tespit edildi. Kaydın içeriği diğer materyaller ile birlikte belgelendi.

SCP-093 testlerinden ele geçirilen tüm belgeler Seviye 4 gizlilik altındadır. Kullanımı en az iki Seviye 4 personeli tarafından onaylanmalıdır.

YETERLİ YETKİ SEVİYESİ OLAN PERSONEL ERİŞİM İÇİN LÜTFEN DR. ██████ İLE BİRLİKTE GİRİŞ YAPIN SCP-093 TESTLERİNDEN ELE GEÇİRİLEN MATERYALLER

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License