SCP-093 Sarı Deneyi
rating: +4+x

Ayna Testi 4: Renk (Sarı)

D sınıf personel artık testler için yetkilendirilmiyor. SCP-093 ile erişilen dünyanın kaderini daha iyi anlamak ve kendi dünyamızı güvence altına almak için önlem ve uygulamaların gerekip gerekmediğini belirlemek için, önceki üç testten toplanan metinler analiz edildi. Öncelik tekrar veri toplamaya verildi. Kaybolan ekip üyesi █████'in kıyafetleri üzerindeki kahverengi sıvının analizi, diğer eşyalar ile birlikte dosyalandı.

Uygun adaylar arasından Dr. █████ bu test için gönüllü oldu, SCP-093'ün farklı bir renk yaymasını sağlayabiliyordu. Dr.█████'nin geçmişinde herhangi bir yasadışı davranış veya psikolojik sorun olduğuna dair kanıt yoktur. Aynanın karşısına geçtiğinde görüntü bölmeli bir ofis ortamına dönüştü.

Dr. █████, daha önce binaların içinde hiç yarım gövdeli yaratık görülmediğinden, güvende olacağını öne sürerek makaralı geri dönüş sistemini kullanmamayı tercih etti ve kablosuz video sistemi kullandı. Video yayını Dr. █████ aynayı geçtikten sonra başladı. Önceki testlerde olduğu gibi videodaki tüm görüntü, SCP-093'ün mevcut rengi olan sarı renkte.

Kamera çalışmaya başlıyor ve bir dizi düz beyaz ofis bölmesini gösteriyor. Yaklaşık 30 bölme mevcut. Giriş noktasının en ucunda, buzlu cam duvarlar ve cam bir kapı ile duvara birleştirilmiş bir ofis odası var. Dr. █████ bu kapıya yaklaşıyor ve üzerine kazınmış yazılara bakıyor: 'Kıdemli Müdür - Stanlee Milamitz'. Kapı kilitli değil.

Dr. █████ ofise girerek masayı inceliyor. Masada bir kahve fincanı var, sıvı buharlaştığından iç kısmı yarıya kadar koyu kahverengi bir leke ile kaplı. Bir tabağın üzerinde pasta var. Dr. █████ onu duvara fırlattığında bir taş gibi duvara çarparak düşüyor. Odanın köşesindeki bir dosya dolabı Dr. █████'nin dikkatini çekiyor ve her rafı tek tek inceliyor. İkinci çekmeceden bir dosya aldıktan sonra ilk çekmeceye geri dönerek iki dosya daha alıyor. Üçüncü ve dördüncü çekmecelerden de dört ek dosya çıkardıktan sonra hepsini masaya yayıyor. Dosyalar mavi klasörlerden oluşuyor, diğer tüm dosyaların sarı renkli klasörlerde olduğunu belirterek parmağı ile dosyaların üzerindeki dua eden eller sembolünü işaret ediyor. Mavi klasörleri çantasına yerleştiriyor.

Kamera, oturum açılmış ve çalışır haldeki masaüstü bilgisayarına çevriliyor, Dr. █████ hiç elektrik prizi görmediği için bu cihazların nereden güç aldığını merak ettiğini söylüyor. Bu bilgisayarın masaüstünde de 'Faithful OS' logosu var ve hatta sesli çalışıyor. Farenin tıklamaları, ilahi benzeri sesler çıkarırken dosyalar açıldığında çan sesleri geliyor. Dr. █████ bilgisayarda herhangi bir yararlı bilgi bulmuyor ve ofis odasından çıkıyor.

Doktor ofis katının diğer ucundaki asansör düğmesine basıyor ve sıra dışı bir sayı şemasına sahip binanın 34. katında olduğunu öğreniyor. Asansör düğmeleri -115 ile 115 arasındaki tüm katları içermekte. Dr. █████ bir kat düğmesine basmadan önce kablosuz video aktarıcısının asansöre taşınmasını ve giriş noktasının da bir koni ile işaretlemesini istiyor. İkinci bir alıcı ünitesi de asansörün dışına yerleştiriliyor. Kontrole, doktora birşey olması durumunda ikinci ünitenin geri alınması ve test odasının mühürlemesi talimatı veriliyor. Hepsi hazırlandıktan sonra doktor kat -115 in düğmesine basıyor.

Asansörün inişi 15 dakika sürüyor, bu sürede kamera görüntüsünün sarsılarak beyaza döndüğü bir arıza yaşanıyor. Video geri açıldığında 14 varlık doktorun etrafında görülüyor. Doktor hareket ettiğinde ona yer vermek için açılıyorlar. 35 saniye sonra kamera tekrar beyaza dönüyor ve açıldığında doktorun yeniden asansörde yalnız olduğu görülüyor.

Dr. █████ aşağı indikçe artan bir koku hakkında yorum yapıyor. Bu sırada asansör -108. Katta. Dr. █████ daha fazla aşağı inmemek için kat -110'un tuşuna basıyor. Kata ulaşıldığında kapılar, birkaç bilgisayar ve sandalye olan kapalı bir gözlem odasına açılıyor. Tüm bilgisayarlarda güç var gibi görünüyor. Bu odanın cam tavanından yukarıdaki bir başka gözlem odası görülüyor. Dr. █████ izleme istasyonlarından birine yaklaşarak bilgisayar ekranlarından birini kontrol ediyor.

Ekranda Faithful OS logosu ve dört farklı kamera kaydı arasında geçiş yapan bir yayın var. İlk kamera, mor testinde bulunan tüplerden binlercesinin olduğu bir odayı gösteriyor. İkinci kamera bu tüplerin içeriğinin izlenebilmesi için daha yakından çekiyor, görülen bütün tüpler kırık. Üçüncüsü her gözlem odasını kontrol eden, dikey olarak hareket eden bir kamera. Toplam on gözlem odası görülürken Dr. █████ bulunduğu odada kendisini görebiliyor. Yukarı baktığında herhangi bir bağlantı olmadan havada kendiliğinden hareket eden kamerayı farkedilebiliyor. Dördüncü videoda, gözlem odasının altındaki giriş katında devasa büyüklükte bir yarım gövdeli yaratığın daireler çizerek hareket ettiği ve duvarlara çarparak yönünü değiştirdiği görülüyor.

Dr. █████ dikkatini tekrar bilgisayara yönelterek kamera kayıtlarını kapatıyor ve arkasında bir metin mesajı olduğunu görüyor. Bu metnin bir çıktısı dosyalandı. Belge 54. Kattaki bir kasanın şifresini de içeriyor. Dr. █████ gözlem odasından ayrılıyor ve olaysız bir şekilde 54. Kata varıyor. Ofis bölmelerinde, belgede belirtilen kasanın olduğu masayı buluyor. Şifre ile kasa açılıyor ve içindeki not defteri, ███-███ olarak isimlendirilen tuhaf bir tabanca ve 24 şarjör mermisini çantasına koyuyor.

Dr. █████ sorunsuz bir şekilde asansöre geri giderek 34. Kata dönüyor. Keşfedilebilecek kat sayısının çokluğu ve elde edilen belgelerin önemi göz önüne alındığında test bitmiş kabul ediliyor ve ekipman geri toplanıyor. Giriş noktasından geri dönmeden önce Dr. █████ güç bulunan bilgisayarlardan birini inceliyor ve -110 kattaki ile tamamen aynı ekranı gösterdiğini farkediyor. Metni yazan kişinin herkesin görebilmesi için binadaki tüm bilgisayarlara dağıtılacak şekilde bir ağ virüsü kurduğu düşünülüyor.

Dr. █████ giriş noktasından geçiyor ve ayna tekrar yansıtıcı yüzeye dönüyor. Tüm malzemeler SCP-093'dan toplanan diğerleri ile birlikte belgeleniyor. İleride yapılacak SCP-093 testlerinde kullanılabileceğinden ███-███ ve mermilerinin sökülerek incelenmesi erteleniyor.

Video bitiyor.

Bir sonraki deney "Kırmızı Deneyi" olarak adlandırıldı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License