SCP-1230
rating: +4+x
new1230.png

SCP-1230

Madde #: SCP-1230

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-1230 Site-12'de güvenli bir saklama dolabında tutulmalıdır. Seviye 3 araştırma personelinin yetki ve gözetimindeki minimum Seviye 2 personel erişebilir. Denetleyici personel SCP-1230'un içeriğini görmemelidir. SCP-1230'u kullanan personel erişimden sonraki 48 saat içerisinde deneyimlediği rüyaların raporunu yazmalıdır. (Bknz Ek-1230-A) SCP-1230 Site 12 ana kütüphanesinde güvenli bir depolama dolabına taşındı. Psikiyatri personeli tarafından yapılan değerlendirmede yeterli düzeyde bulunan Seviye 2 personel nesneye erişebilir. SCP-1230'u kullanan personel erişimden sonraki 48 saat içerisinde deneyimlediği rüyaların yazılı raporu sonrasında psikolojik teste tabi tutulmalıdır.

Açıklama: SCP-1230 belirgin bir özelliği olmayan etiketlenmemiş, yeşil ciltli bir kitaptır. SCP-1230 açıldığında görülen ilk sayfada “Bir Kahraman Doğuyor” ifadesi bulunur. Diğer tüm sayfalar boş olacak ve kitap kapatıldıktan sonra "sıfırlanacaktır". Bunun ilk başta belirgin bir etkisi yoktur, ancak okuyucu uykuya daldıktan sonra kendisinin baş kahraman olduğu bir fantezi dünyasına girecektir. Rüyayı göreninin bilinci yerindedir ve uyanıkken olduğundaki gibi tüm algıları açıktır. Sonuçlar okuyucunun hayal gücüne göre farklılıklar gösterir ve genellikle okuyucunun keyif alacağı fantastik maceralara odaklıdır. Okuyucunun zihninde bu rüyaların 45 saniyeden (Bknz. deney 1230-3) 200 yıla (Bknz Deney 1230-5) kadar değişebilen süreleri vardır. Ancak gerçekte, okuyan kişi normalde uyuduğu süreden daha fazla uykuda kalmaz. Uyandıktan sonra rüya ile ilgili bütün anılar en ince ayrıntısına kadar hatırlanabilmektedir. SCP-1230 tarafından oluşturulan rüyalarda daima 'Kitap Bekçisi'(SCP-1230-1) adı verilen bir karakter bulunmaktadır. Yeşil pelerinli, sakallı bir adam olarak görünen bu karakter, kendisinin SCP-1230'un vücut bulmuş hali olduğunu iddia etmektedir. Rüya gören kişiye karşı son derece dostane ve yardımsever olduğu belirtilen bu varlık, fantezi dünyaları şekillendirmeyi sevdiğini söylemektedir ve bunu rüyayı gören kişinin en fazla keyif alacağı şekilde oluşturmaya çalışmaktadır. Rüya sona erdiğinde üzüntü ile 'lütfen yakında tekrar ziyaret edin' demektedir.

Keşif: [BİLGİ ÇIKARILDI]'deki küçük bir kitapçıda, dükkan sahibinin nasıl sahip olduğunu hatırlamadığı bu etiketsiz kitap hakkında yerel gazetelere “büyülü rüya kitabı” adında bir röportaj satmaya çalıştığı farkedildi. Vakıf, haberi hurafe olarak ortadan kaldırabildi ve SCP-1230'a el koyuldu.

Deney-1230-01: Dr.F███████ etki menzilini test etmek için SCP-1230'u okudu. Geceyi geçirmek için memleketi [BİLGİ ÇIKARILDI]'e uçtu ve bir otelde kaldı. Döndüğünde Dr.F███████, SCP-1230-1'i rüyasında gördüğünü, varlığın kendisine 'Bir Kahraman Doğuyor' okunduktan sonra rüyanın bilinç altına implante olduğunu ve kendisinin onu uzaktan kontrol edebildiğini açıkladığını rapor etti. Dr.F███████ iş birliğinden dolayı SCP-123-1 e minnettarlığını dile getirdi.

Deney-1230-02: Bir kamera SCP-1230'un üzerine yerleştirildi ve mekanik bir kol kullanılarak kitap açıldı. Bütün sayfaların boş olduğu gözlemlendi. SCP-1230'un sadece rüya görebilecek canlılar onu kullandığında etkili olduğu anlaşıldı. SCP-123-1 bunu, bir hayal gücüne sahip olan canlıların rüyasının etkilenebileceğini, hayvanlar dahil bir çok varlıkta etkili olamayacağını söyleyerek açıkladı.

Deney-1230-03: Bir D sınıfı personele kitabı açması talimatı verildi ve (deneyimlerinin sadece hayaller olacağına ikna edildikten sonra) rüyada hemen kendisini öldürmenin bir yolunu bulması emredildi. Denek 45 saniyede terler içinde uyandı. Rüyada "Kutlu Bıçak" arayışında “Ashen Spire” adlı bir yanardağın zirvesinde olduğunu bildirdi. Deneğe bu isimleri nereden bildiği sorulduğunda "sanki hep biliyor gibiydim" yanıtı alındı. İstendiği gibi, kendisini yanardağa attığını ve inanılmaz bir sıcaklık hissettiğini belirtti. D sınıfı personelin bir kez daha deneme isteği reddedildi.

Denek-1230-04: Bir D sınıfı personelden rüyada kendisini ölümcül olmayacak şekilde yaralaması istendi. 6 saat sonra D sınıfı uyandı ve rüyada dayanılmaz olmayan uyuşturulmuş bir acı hissedildiğini belirtti. Aynı zamanda yaşlı bir adamın gelerek neden kendine zarar verdiğini sorduğunu ve 'o diğer adam gibi' kendisini hemen öldürerek kabalık etmediği için teşekkür ettiğini söyledi.

Deney-1230-05: Profesör B████ SCP-1230'a erişim için talepte bulundu ve Seviye 4 olduğundan hemen kabul edildi. Personel, Profesör'ün masa üstü rol yapma oyunlarının hayranı olduğunu ve o gün "neredeyse heyecandan titrediğini" belirtiyor. Kamera kayıtlarında Profesör B████'ün kitabı açıp hikayeyi okuduğu ve masanın yanına oturarak hemen uykuya daldığı görülüyor. Profesörün 15 saat boyunca uyanmaması güvenliği alarma geçirdi. Tesis bünyesindeki sağlık personeli Profesörün hala hayatta ve sağlıklı olduğunu teyit etti. Profesör B████'ün uykuya dalmasından yaklaşık 24 saat sonra hareket etmeye başladığı, "Yavaşça kafasını kaldırıp odaya bakındığı ve son derece kafası karışık gözüktüğü" belirtildi.
Kendisinin iyi olduğundan emin olmak için odaya giren güvenliğe "Neredeyim?" diye soran profesör revire yollandı. Oradaki personel kendisine kim olduğu ve nerede olduğunu açıkladıktan birkaç dakika sonra hafızası geri gelerek lavaboya gitmek için izin isteyen profesör B████, 15 dakika sonra çıkmadığında içeri giren hemşire tarafından kendisini kemeri ile asmış olarak bulundu. Duvara karalanmış mesajda "Buna geri dönemem" yazdığı görüldü. Dr. F███████ SCP-1230-1'e ne olduğunu sormak için SCP-1230'u açtığında kitabın sayfalarının ıslandığını ve 'özür dilerim, böyle olmasını istememiştim' mesajının tekrar tekrar yazılı olduğunu gördü. SCP-1230 üç hafta boyunca bu şekilde kaldı ve haftalık olarak kurulanması gerekti. Dr. F███████ kitabın içine 'Seninle konuşmak istiyoruz' yazılı bir not bıraktı ve ertesi sabah rüyasında gördüğü SCP-1230-1 ile ilgili bir rapor hazırladı.

Bu rapor belgelendikten sonra, kamera görüntülerinde Dr. F███████'nin kitabın içine başka bir not koyduğu farkedildi. SCP-1230 da yeniden "Bir Kahraman Doğuyor" yazısı belirdi. Dr. F███████ not hakkında açıklama yapmayı reddederek 'dostça bir tavsiye' olduğunu söyledi.

Ek-1230-A: Test sırasında SCP-1230-1 rüyayı gören personele, kitapların çok olduğu(tercihen kurgusal) bir bölmeye yerleştirilme isteğinden bahsetti. Yapılan bir çok deneyden sonra SCP-1230'un bir tehdit oluşturmadığı anlaşılınca talep kabul edildi ve SCP-1230 site-12 kütüphanesine yerleştirildi.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License