SCP-131
rating: +3+x
131volgun.png

SCP-131-A ve SCP-131-B

Madde #: SCP-131

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-131-A ve SCP-131-B için herhangi bir özel güvenlik prosedürü uygulanmamaktadır. Yasaklı alanlara girmeye veya tesisten ayrılmaya çalışmadıkları sürece Site-19 izinde gezmekte serbesttirler. Varlıklar ile temas edilmesine izin verilse de, yaratıkların personele bağlanmalarını önlemek için bu temasın asgari düzeyde tutulması önerilmektedir. Varlıkların saatlik olarak kayıtları tutulmalıdır; bu süreç içerisinde tespit edilemediklerinde seviye 1 karantina önlemi devreye girer. Varlıkların kötüye kullanımı veya herhangi bir kötü muameleye dair rapor sert bir uyarı cezasına sebep olacaktır.

Açıklama: SCP-131-A ve SCP-131-B (personel "Göz Topları" adını takmıştır), yaklaşık 30 cm (1 ft) yüksekliğinde, damla şeklindeki bedenlerinde tek bir mavi göz bebeğine sahip yaratıkları. SCP-131-A turuncu renkte iken, SCP-131-B hardal sarısıdır. Her yaratığın tabanında, hareket etmesini sağlayan tekerlek benzeri bir çıkıntı vardır, bu canlıların biyomekanik olduklarını düşündürmektedir. Varlıklar, saniyeler içinde 60 metreyi (200 ft) aşan şaşırtıcı hızlarda hareket edebilirler. Bununla beraber frenleme sistemleri yoktur, bu da oldukça komik ve dikkat çeken durumlara sebep olmuştur. Varlıklar düz yüzeylere de tırmanabilmektedir bu sebeple bir çok kez havalandırma tünellerinde kaybolmuşlardır.

Varlıklar sıradan bir ev kedisinin zekasına sahiptir ve son derece meraklıdır. Zamanlarının çoğunu tesis içinde gezerek, personeli izleyerek ve diğer güvenli sınıf SCP'lere göz atarak geçirirler. Varlıklar, anlaşılamaz tiz bir cıvıltı kullanarak birbirleri ile iletişim kurabilmektedir. 18 saat boyunca laboratuvarda video kaydına alındıklarında dahi göz kırptıkları görülmemiştir.

Denekler kendilerine gösterilen ilgiye iyi yanıt vermektedir ve sevgi gösteren kişi ile bir köpek yavrusu gibi bağ kurmaktadır. Bağlandıkları kişiyi kısıtlı alanlar dahil olmak üzere her yerde takip edeceklerdir.

Meraklı olsalar da, çevrelerindeki tehlikeyi hissedebilirler ve bağlandıkları kişi tehlikeli olarak gördükleri bir şeye yaklaşmaya başladığında (örneğin Öklid veya Keter sınıfı nesneler) kişinin ayaklarına dolaşmaya ve uyarır gibi panikle cıvıldamaya başlarlar. Öklid ve Keter sınıfı nesnelerle çalışan Site-19 personelinin günlük olarak karşılaştıkları tehlikeler nedeniyle, hassas operasyonlar ve deneyler sırasında dikkat dağıtıcı olabilecekleri ve tehlike oluşturabilecekleri düşünülerek varlıklar ile bağ kurmamaları önerilmektedir. (Ek Ek 131-1'e bakınız). Varlıklar, bağ kurdukları kişiler tarafından uzun bir süre görmezden gelindiklerinde ilgilerini kaybedecek ve normal faaliyetlerine döneceklerdir.

Varlıklar bir bakım veya onarım gerektirmemektedir. Yemek yememekte, dışkılamamakta, ve hatta uyumamaktadırlar. İhtiyaç duydukları tek şey görsel uyarımdır (bu bilginin doğrulanması için daha fazla çalışma gereklidir).

Varlık SCP-131-A ve SCP-131-B 19██ yılında ████████████ dışındaki bir mısır tarlasında bulunmuştur. [VERİ ÇIKARILDI] aracılığıyla hemen Site-19'a taşınmış ve Güvenli olarak sınıflandırılarak, gördükleri görüntüleri dış güçlere yayınlamadıklarından emin olunduktan sonra site içerisinde dolaşmalarına izin verilmiştir.

Ek 131-1: ██ / ██ / ████ tarihinde meydana gelen olay sırasında varlıklar temizlik görevlilerinden birini SCP-173'ün konteynerinin rutin temizliğine giderken takip ettiler. Temizleyiciyi tehlikeye dair uyarma çabaları görmezden gelinince varlıklar hızla görevli ve iki personelden önce konteynere girdi ve SCP-173'ün önüne geçerek, heykelin bakılmadığında hareket ettiğinin farkındaymışçasına onu dikkatle izlemeye koyuldular. Temizleyiciler onları görmezden gelerek iki haftada bir yapılan temizliği, standart prosedüre göre yapmaya devam etmişlerdir. Temizlik ekibi çıktığında varlıklar da gözlerini SCP-173'ten asla ayırmadan yavaşça geri doğru kaydılar. SCP-131-A ve SCP-131-B'nin SCP-173 (ve belki de SCP-689 gibi sürekli gözlem gerektiren diğer SCP'ler) için "bekçi" olarak olarak kullanılması başvurusu değerlendirilmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License