SCP-1959
rating: +8+x
1959.jpg

SCP-1959'un ██/██/2010 tarihinde çekilmiş fotoğrafı

Madde #: SCP-1959

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: Bu yazıda söylendiği gibi SCP-1959 henüz ele geçirilmedi. Ekvator'un 50° Kuzeyi ve 73.2° Güneyindeki tüm gözlemevleri Vakıf'ın gözlem listesine yerleştirilecek ve her tanığa amnezyak uygulanacaktır. Görüntü yakalanması durumunda özel muhafaza birimi Site-██ içerisinde bir kenarda bulunmalıdır.

Açıklama: SCP-1959 Vostok Programı'nda kullanılan Sovyet SK-1 modeliyle küçük farklılıklar dışında benzerlik taşıyan kimliksiz, beyaz bir uzay kıyafetidir. Kıyafet kendini yok edilemez şekilde gösteriyor. Kaskın siperi iç kısmın gözlemlenmesine engel olacak şekilde, kötü bir biçimde hasar görmüş ve buğulanmıştır. Şu ana kadar SCP-1959 ile kurulan tüm iletişimler başarısızlıkla sonuçlandı. Nesneden önemli miktarda gama ışını yayıldığı da bilinmekte.

SCP-1959'un Dünya yörüngesi etrafında oldukça sabit bir hızda döndüğü gözlemleniyor. Nesnenin pozisyonu herhangi bir anda Alçak ve Yüksek Dünya Yörüngesi arasında farklılık gösterebiliyor. SCP-1959'un karşılaştığı herhangi bir engel çarpması ağır yapısal hasara neden olacaktır.

Nesne bağımsız olarak hareket edebildiği zamanlarda çoğu zaman hareketsiz kalır. Nesnenin hareket etmesi durumunda vücut dili aşırı endişe belirtileri gösterir ve kimi zaman siperini kırma girişimlerinde bulunur. SCP-1959'un tekrar hareket etmeden önce belirli bir süre boyunca bir yerde havada kaldığını gösteren kayıt örnekleri vardır. Bu tür olaylarda yapılan gözlemlere göre, nesne çekilmeden önce görünmeyen bazı güçlere karşı direniyor gibi görünüyor.

Ekleme-01: SCP-1959 ilk kez Alçak Dünya Yörüngesinde yüzerken [ÇIKARTILDI] gemisi mürettebatı tarafından ██/██/1971 tarihinde gözlemlendi. Gözlem nesnenin mürettebatın görüş açısından kaybolana dek üç saat kadar sürdü.

Ekleme-02: "Bazı araştırmalar sonrasında Sovyet uzat programı ve gizliliği kaldırılmış dosyalar ile birlikte güçlü bir şekilde düşünüyoruz ki, SCP-1959 ya Aleksei ████████, ya Andrei ██████, ya da Sergei ████████. SCP-1959'un kimliğini öğrenmek için daha fazla araştırma gerekli." —Dr. ███████

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License