SCP-2182
rating: -2+x

Madde #: SCP-2182

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-2182, Site-18'deki Ünite 9'un içindeki bir muhafaza odasında tutulmalıdır. SCP-2182 üzerinde test yapmak şu anda yasaklanmıştır. Test sırasında izleme amacıyla SCP-2182 örnekleri etrafında bir mobil çevre yerleştirilecektir.

Açıklama: SCP-2182, görünüşte geleneksel bir Yunan asasına benzeyen bronz, kanatlı bir çubuktur. Çubuk 35 cm uzunluğundadır ve etrafı fildişi ile çevrilidir. Kulpun tabanı kuşa benzeyen kıvrımlı fildişi kanatlar şeklindedir. Bronz ve fildişi, bileşimlerini korurken bir şekilde hafifçe bükülebilir.

SCP-2182 cansız nesneleri ve maddeleri, katı, sıvı ve gazı etkilemektedir. Biyolojik varlıklar SCP-2182'den etkilenmemektedir. SCP-2182'nin etkisi, etkilenen nesneye ve SCP-2182'yi tutan bireye bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Genel olarak, SCP-2182, nesnelerin antropomorfik ve cinsel açıdan müstehcen bir şekilde canlanmasına neden olmaktadır. Nesneler genellikle şekil değiştirir ve üç saate kadar (en uzun kayıttan itibaren) hareket etmeye devam edebilmektedir. Otomatlar tipik olarak tehlikesizdir, zeki değildir ve etki ortadan kalktıktan sonra kalıcı olarak hareket etmemektedir. Bazı cansız nesneler etkilenmemektedir. Bunun nedenleri bilinmemektedir.

Etkiler, SCP-2182'yi kullanan bireylere göre farklılık göstermektedir. SCP-2182, tipik olarak, tutacağı kavrayarak ve amaçlanan nesneye bir itme hareketi gerçekleştirerek etkinleştirilebilir. Kullanan birey ayrıca nesneyi görselleştirmelidir.

SCP-2182'nin etkileri hakkında daha fazla ayrıntı, eşlik eden test kayıtlarında bulunabilir.

Ek: Test Kayıtları. Araştırmacılar, Seviye İki izin kapsamında anonim kalmalıdır.

Kaya
Kaya, vajinaya benzeyen bir şekilde çatlamaya başladı. Bu değişiklik otuz dakikalık bir süre içinde gerçekleşti ve nesnenin bir mineral tozuna parçalanmasıyla sona erdi. Denek, etkiden cinsel olarak uyarıldığını bildirdi. Bu etki, SCP-2182'nin etkilerine tanık olan tüm deneklerde mevcut gibi görünmektedir.
Meyve Kasesi
Kasedeki nesneler bir penise benzeyecek şekilde kaydırıldı. Meyveler aslında cansızdı ve kase tarafından kaydırıldı.
Kapı
Binanın ana kapıları yavaşça açıldı, bazen kısa süreliğine kapandı. Kapılar, amaçlanan tasarımlarından daha fazla açılır ve duvarlarda hafif hasara neden olur.
Kapı kolu
Etkisi yok, ancak deneğin cinsel olarak uyarıldığı bildirildi. Tüm test deneklerinde benzer etki görüldü.
Çöplük
D-Sınıfı denek, SCP-2182'yi bölgeden 20 metre uzakta bir helikopterdeyken etkinleştirdi.
2 büyüklüğündeki bir depreme eşdeğer bir toprak bozulması. Alandaki içi boş nesneler içi boş olmayan nesnelerle doldurulur. Etkisi, bu tarih itibariyle halen devam etmektedir. Boşluklara sığmaya çalışan maddelerle birlikte gevşek maddeler almak için alanda yeterli miktarda içi boş nesne yok gibi görünüyor. Sökülmüş karton kutular tereddütle kaplara yeniden yapılanıyor gibi görünüyor. Hemen doldurulurlar.
Kapalı televizyon
Televizyonun güç ve kablo kordonu televizyon kutusunu okşayarak hareket eder.
Açık televizyon. Statik.
Yukarıdaki teste benzer etki.
Açık televizyon. C-SPAN programlama.
Televizyonun güç ve kablo kordonu, ekrandaki figürleri giderek daha hızlı bir şekilde okşar. 5 dakika sonra, televizyon ekranı sürtünme nedeniyle tahrip olur.
Havuz
Havuz suyunda 5 saat boyunca hafif yuvarlanan dalgalar.
Ayna ██/█/██
[VERİ ÇIKARILDI]

SİTE İÇİ POSTA

RE: Ayna Testi 04/03/87

Frank, denek, ayna ile yaşanmış olaylardan etkilendiğini bildirmedi. Ancak ilginç bir şey oldu - aynadan doğrudan gökyüzüne giden ince bir ışın yansıdı. Denek de bunu fark etti. Görünüşe göre buna neden olan şey her neyse yansıyabiliyor ve sıçradığında görülebiliyor. Bunu araştırmak isteyebilirsin.

RE: RE: Ayna Testi 04/03/87

Koordinatları ilettik. Komik resimler elde ediyorum. Henüz tam olarak anlayamadım, ama sanırım birkaç yıl hiçbir şey göremeyeceğiz, değil mi? Uğraştığımız enerjiye bağlı. Kim bilir.

Daha dikkatli olmaya çalışalım.


ACİL BİLDİRİ: SCP-2182

SCP-2182'NİN GELECEKTEKİ TÜM TESTLERİ DURDURULMALIDIR

GÖRÜNTÜ SCP-2182-040389 M83 DAHİL, LÜTFEN EK DOSYALARA BAKINIZ

TEKRAR EDİYORUM, GELECEKTEKİ TÜM TESTLER BİR SONRAKİ DUYURAYA KADAR DURDURULMALIDIR

EKSTRANORMAL OLAY. MUHTEMEL MUHAFAZA İHLALİ. DEZENFORMASYON PROTOKOLLERİ YÜRÜRLÜKTEDİR. ETKİNLİK TAHMİNİ BEŞ SAATTİR DEVAM EDİYOR. TÜM SORUMLU TARAFLAR DERHAL SİTE DİREKTÖRÜNE RAPOR VERMELİDİR.

Lütfen birisi bana şu anda tanrı adına neye baktığımı söyleyebilir mi?

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License