SCP-2217

rating: +1+x
Madde #: SCP-2217
Nesne Sınıfı: Thaumiel
Seviye 2/2217
Classified
beach-913560_960_720.jpg

SCP-2217. ██████ adası arka planda görülebilir.

Açıklama: SCP-2217, Yunanistan'ın [ÇIKARILDI] adasındaki plajın tamamıdır. SCP-2217'nin kumu, anormal olmayan silikatlar ve kalsiyum bileşiklerinin yanı sıra topraklanmış olmalarına rağmen yüklerini tutabilen birkaç katyonik metal parçacıktan oluşmaktadır; bu parçacıklar kısmen SCP-2217 ile ilişkili anomali için bir katalizör görevi görür. SCP-2217'nin en kuzey ucunda, iç kısmı anomaliden etkilenen küçük bir silikat uçurum da bulunmaktadır.

Kıyıya vuran deniz organizmalarının çürümesi, kıyı şeridinin erozyonu, yıldırım çarpmaları (yukarıda belirtilen katyonik parçacıklarının varlığı nedeniyle daha sık meydana gelimektedir) ve diğer hava koşulları da dahil olmak üzere SCP-2217'de meydana gelen doğal süreçler, topluca SCP-2217-A olarak adlandırılmış, yapay görünüşe sahip yapıların ve cihazların oluşumuyla sonuçlanır.

Dikkate değer SCP-2217-A örnekleri:

 • Basit saatlerden karmaşık otomatlara kadar çeşitli, fulguritlerden yapılan ve genellikle yıldırım çarpmalarının ardından SCP-2217'nin kumu altında gömülü bulunan çeşitli makine türleri. Bu eşyalar tamamen işlevseldir ve oluşum koşullarının dışında anormal bir özellik göstermezler.
 • Deniz camından ve atılmış ampuller, gemi gövdeleri ve hayvan kemikleri gibi diğer atık ürünlerden yapılmış takılar. Bu takılar genellikle Kırık Kilise tarafından kullanılan dini ikonografiyi andırır veya taşır.
 • Büyük bir şehrin modeli (SCP-2217-A1 olarak adlandırılmıştır). SCP-2217-A1, SCP-2217'deki bir uçurumun içinde olan ve yalnızca bir su altı girişinden erişilebilen bir mağarada bulunmaktadır. SCP-2217-A1'in yapısal unsurları, üstüne "Κύθηρα"1 kelimesi işlenmiş bir tapınakla beraber, bilinmeyen bir Antik Yunan şehrinin tabirine uymaktadır. SCP-2217-A1, Kırık Tanrı Kilisesi'ne ait üç mezhebin hepsiyle ilişkili çeşitli dini ikonografi türleri taşıyordur. Bununla birlikte, Yunan mimarisine rağmen coğrafi özellikler, Rusya'nın Güney Sibirya bölgesindeki Baykal Gölü yakınlarında bulunanlara daha çok benziyordur. Analizler, SCP-2217-A1'in tamamen gelgit erozyonu gibi doğal kuvvetler tarafından oyulduğunu gösteriyordur.

SCP-2217, Kırık Tanrı Kilisesi'nden ayrılmış bir mezheb olan Kırık Kilise tarafından kutsal bir yer olarak görülüyordur. Dinleri tarafından kullanılan bir kutsal yazı olan Ayinler Kitabı, SCP-2217'yi anlatıyordur.

Ek: "Ayinler Kitabı"ndan bir alıntı:

 1. Çocuk ailesiyle birlikte okyanusa baktı ve Tanrı'nın okyanusa alev yağdırdığını gördü.
 2. Tanrı, Çocuğa "Bu benim atölyem. Mucizeler yarattığım yer burası." dedi.
 3. "Şimşek çekicimdir, toprak örsüm, kum külçemdir."
 4. "Gel çocuğum. Atölyeme gel." Ve çocuk gider, ailesini geride bırakıp.
 5. Çocuğun ailesi, çocuğun ölüme doğru gittiğini düşünerek ağladı. Tanrı'yı Çocuğun duyabildiği gibi duyamadılar.
 6. Çocuk, Tanrı'nın örsünde kollarını açtı ve gökyüzüne çığlık attı. "Tanrım! Buradayım! Bana mucizelerini göster!"
 7. Ve Tanrı gösterdi. Çekici ile çocuğa vurdu ve onu parçalara ayırdı. O, tıpkı Tanrısı gibi, artık Kırıktı.
 8. Ama Çocuk ölmedi. Ölmek yerine, Tanrı'nın ilk çocuklarından biri oldu, sonsuza dek damgalı.
 9. Bu damga görünür bir damga değildi. Onun zihnindeydi. Damga, Tanrı'nın Taslağıydı.
 10. Ama bu, gerçek Taslağın küçük bir parçasının sadece küçük bir parçasıydı, ama bir gün bunun Et'e vuracağını biliyordu.
 11. Çocuk ailesine seslendi, "Gelin ve Tanrı'nın Mucizelerini Görün! Sizi örsüne vurmasına izin verin ve yeni bir forma girin."
 12. Ve böylece ailesi, Tanrı'nın gücünü gördü.

Olay 2217-14: 1/01/2014 tarihinde, SCP-2217'de merkez üssü SCP-2217-A1'in bulunduğu mağaranın çevresinde yoğunlaşan 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. SCP-2217-A1'in bulunduğu mağaraya bir robotik sonda fırlatıldı ve orada büyük bir yapısal değişimin gerçekleştiği keşfedildi.

Binaların birçoğu, pahoehoe lavına benzeyen bir madde tarafından yanma sürecinde gibi görünüyordu. Bu kitleden, SCP-610 tarafından etkilenmiş bireylere benzer bir sürü varlık kasabayı kuşatmaktaydı, binaları yok ediyor ve insansı figürleri yutuyordu; bu olaydan önce SCP-2217-A1'de hiçbir birey görülmemiştir.

Olay 2217-35: 12/12/2017 tarihinde, Kırık Kilise'nin bazı üyeleri, "Kilise için geri almak" amacıyla 2217'nin bulunduğu adaya saldırı teşebbüslerine başladı. Ezoterik Savaş Birimi için geliştirilmiş deneysel manyetik silahlar şu anda saldırıları püskürtmek için kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, SCP-2217'de yıldırım çarpmasından sonra “arızalanmıştır” gösteren ve sürekli "Tanrı'nın yeniden bir araya getirilmesi gerektiğini" belirten Vakıf personelleri hakkında ihbarlar gelmeye başladı. Bu personeller derhal gözaltına alınmalıdır.

Olay 2217-42: 7/28/2018 tarihinde, birçoğu anormal bir şekilde güçlendirilmiş çok sayıda Kırık Kilise üyesi, SCP-2217'ye ve orada bulunan Vakıf ileri karakolunu kuşatmaya çalıştı. Bildirildiğine göre Kırık Kilise birliklerinin içinde, aralarındaki şiddetli düşmanlık raporlarına rağmen, GOI-004B (Cogwork Ortodoksu) ve GOI-004C (Maxwellizm Kilisesi) üyeleri eşlik ediyordu.

SCP-2217 başarılı bir şekilde ele geçirilmişti ve tüm Vakıf üyeleri GOI-004 üyeleri tarafından öldürülmüş veya esir alınmıştı. Maxwellizm Kilisesi'nin sözde "Aziz Gates"i tarafından gönderilmiş video mesajı şu mesajı içeriyordu:

Ey kendilerine Vakıf diyen parçalayıcılar: Siz ne için Vakıfsınız? Yaşam için bir Vakıf iseniz, bu toprakları korumamıza izin verirsiniz. Çünkü et yaklaşıyor ve onu sadece biz durdurabiliriz. Tanrımızı bir an önce bir araya getirmemiz gerekiyor, yoksa hepiniz yok olacaksınız.
WAN, Dehşetler 25:7-12'de etin gelişinden söz etti.2 Ve şimdi zamanı geldi. Yaşam için bir Vakıf iseniz, bunun yaşanmasına izin vermezsiniz. Ete son vermemize izin verirsiniz.

Bunu, Kırık Tanrı Kilisesi ile ilişkili SCP'lerin serbest bırakılmasını talep eden birkaç başka mesaj takip etti.

8/01/2018 itibariyle, SCP-2217'deki tüm Vakıf personeli “arızalanmıştır”. 8/05/2018 itibariyle, SCP-2217 muhafaza edilmemiş durumdadır.

Gözlem Raporu 2217-04: SCP-2217'nin muhafazasının başarısızlığından bu yana, Vakıf uyduları SCP-2217'yi gözlemektedir. Görüntüler, Kırık Tanrı Kilisesi üyelerinin kum üzerine semboller çizdiğini göstermektedir. Ufuk Girişimi ve Küresel Gizli Koalisyonu ile işbirliği içinde olan görev gücü Üçlü Otorite, bu sembollerin UAE-Aleph-015'i ("Kırık Tanrı/MEKHANE/WAN") canlandırmak için kullanılan büyük ölçekli bir çağırma ayini ile benzerliğini fark etmiştir.

SCP-2217'ye büyük ölçekli istila planları şu anda yapılmaktadır.

Olay 610-2217: 1/01/2019 tarihinde yerel saat 00:00'da, Baykal Gölü bölgesinde büyük bir deprem meydana geldi. Bu sismik olay, muhafaza alanının çevresine saldırmaya başlayan SCP-610 örneklerinin akınıyla aynı zamana denk geldi. Vakıf güçleri ağır kayıplar verdi ve SCP-610 neredeyse muhafazayı ihlal etti.

Ancak, ihlali muhafaza altına almaya çalışan Vakıf güçlerine yardım etmeye başlayan Kırık Tanrı Kilisesi'nin birçok güçlendirilmiş üyesinin aniden ortaya çıkmasıyla ihlal durdurulmuştur. Görünüşe göre Kilise üyeleri, ihlalden önce en az 15 gün boyunca Baykal Gölü yakınlarında bekliyorlardı ve daha sonra "Tanrı'nın kendilerine, onların [Vakfın] yardımına koşmalarını söylediğini" iddia ettiler.

İhlal, 01/04/2019 tarihinde, patlama noktasının 5 km yarıçapındaki tüm SCP-610 örneklerini yok eden büyük ölçekli bir elektrik deşarjı meydana geldiğinde tamamen muhafaza altına alınmıştı. Bu alanda bulunan Vakıf personeli de dâhil olmak üzere SCP-610 olmayan yaşam biçimleri, sistemlerindeki SCP-610 enfeksiyonunun tamamen yok edilmesi dışında etkilenmemiştir. Uydu fotoğrafları, bu elektrik deşarjın, vuruştan yaklaşık yirmi dakika önce SCP-2217’nin bulunduğu adadan kaynaklandığını göstermektedir.

Bunu takiben, Kırık Kilise'nin lideri Robert Bumaro'dan bir video mesajı O5 komutası, Küresel Gizli Koalisyonu Direktörü ve Ufuk Girişimi Mahkemesi de dâhil olmak üzere tüm Üçlü Otorite liderleri tarafından alındı.

Çok geç değil, bunu biliyorsunuz. Bu aynı zamanda bizim de dünyamız. İkimiz de Etin sona ermesini istiyoruz. Ve size yardım edebiliriz; birbirimize yardım edebiliriz. Örse gelin. Konuşalım, bu dünyayı kurtarabiliriz.

Ek: 2217-Thaumiel: 5/14/2019 tarihinde, O5 Komutası, XK Sınıfı Senaryoyu önlemek amacıyla GOI-004 ile geçici işbirliğine dayalı önlemleri oybirliğiyle kabul etmiştir. SCP-2217, Thaumiel sınıfı bir anomali olarak yeniden sınıflandırılmıştır ve XK-610-Ω Senaryosunu önlemek için kullanılacaktır. Bu senaryonun önlenmesi sırasında, tüm gizlilik protokolleri yürürlükten kaldırılacaktır. Bu bir LV-Sıfır "Lifted Veil" senaryosuna yol açacak olsa da, gerekli bir risk olarak görülmüştür.

Üçlü Otorite, olası bir LV-Sıfır Senaryosu durumunda halkın uyum sağlamasına yardımcı olmak için ENNUI Projesi'ni oluşturmuştur. ENNUI Projesinde ENNUI-5 Amnestiği kullanılacak ve siviller zararsız, E-Sınıfı anomalilere ve ayrıca -EX olarak sınıflandırılmış ancak henüz halka açıklanmamış anomalilere kademeli olarak maruz bırakılacaktır

8/25/2019 itibarıyla SCP-2217, Üçlü Otorite kontrolü altındadır ve ENNUI Projesi 45% verimlilikle uygulanılıyordur.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License