SCP-2432
rating: +2+x
hallway.jpg

A██████ Hotel'in bir iç koridoru.

Nesne #: SCP-2432

Nesne Sınıfı: Güvenli Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: A██████ Hotel'i listelerinde içeren tüm iş ve seyahat web siteleri, Vakıf tarafından işletilen web analiz botu Gamma-09 ("BATESMOTEL") tarafından memetik tetikleyiciler içeren yorumları bulmak için taranacak ve bulunan yorumlar sitelerden silinecektir. Bu metinlere yalnızca Seviye 3 Memetik Tehlike Eğitimi almış personel erişebilecektir.

SCP-2432-1 herhangi bir biyolojik tehlike yaratmasını önlemek için kapalı, küçük bir plastik kutuda saklanacaktır. █/█/15 itibariyle, SCP-2432-1 ile daha fazla test yapılmasına gerek kalmayacak kadar veri elde edilmiş olup kalıcı olarak depoda saklanmasına karar verilmiştir.

A██████ Hotel Vakfın paravan şirketi Graduate Hotels tarafından satın alınmış ve atanmış otel temizlik personeli hariç Vakıf dışı hiç kimsenin SCP-2432'ye girmesi yasaklanmıştır.

Bir D-Sınıfı personel ayda bir kez SCP-2432'ye giriş yapacak ve burada uyuyacaktır. Daha sonra tek bir bilgisayarla izole edilecektir. Bu bilgisayar popüler iş inceleme sitelerine benzeyecek şekilde tasarlanmış olup sadece gizli bir Vakıf veritabanına erişime sahip olacaktır. D-Sınıfı tarafından oluşturulan içerikler, SCP-2432 ile bağlantılı olan tüm metinleri içeren ve bu belge aracılığıyla erişilebilen güvenli bir dosyaya yerleştirilecektir.

Güncelleme █/██/19: Hiçbir personelin hiçbir koşulda SCP-2432'de uyuması yasaktır. Sağ kalan tüm personellerin 1/8/20 tarihine kadar karantinada kalmalıdır. AMENITY Protokolü uyarınca, SCP-2432'in kontrol altına alınmadan önce etkileşime girmiş tüm siviller ile temasa geçilecek, izlenecek ve 1/8/20 tarihine kadar karantina altına alınacaktır. Gereksiz tüm testler durduralacktır. Keter nesne sınıfına yükseltme bekleniyor.

Açıklama: SCP-2432; State College, Pennsylvania'da bulunan A██████ Hotel'in 710 numaralı otel odasıdır. SCP-2432, A██████ Hotel'deki diğer odara benzemekle beraber; iki adet queen boy yatak, elbise dolabı, televizyon, tuvalet ve anormal özellik göstermeyen sıradan ev eşyalarını içerir. SCP-2432'ın iç duvarları 4003 MPa'ya yakın çekme direncine sahip son derece sert, metalik, gümüş aramid ile kaplıdır. A██████ Hotel'deki başka herhangi bir odada bu tür bir aramid kullanıldığı görülmemektedir.

SCP-2432's yapısı SCP-2432'de gece boyunca uyuyan misafirin (buradan sonra denek olarak bahsedilecek) zihniyle oynayacak şekilde tasarlanmıştır. SCP-2432'nin duvarları, bilinmeyen bir yöntemle insan beyin dalgalarını yönlendirici bir salınım üretmektedir. Bu salınım, SCP-2432'de uyuyan deneklerin transa geçmesine neden olmaktadır. Daha sonra odadan ayrılan denekler popüler bir seyahat ya da iş değerlendirme sitesinde A██████ Hotel hakkında değerledirme yazmaya zorlanmaktadırlar.

Deneğin deneyimi genellikle SCP-2432 tarafından sağlanmış hizmetleri aşırı övgülere boğacak şekildedir. Yorumlar genellikle tutarsız ve anlamsız cümlelerden oluşmaktadır. Denekler herhangi bir incelemeyi yazdıklarını hatırlamadıklarını söylemektedirler.

Denekler tarafından oluşturulan bu yorumlar değişken güçteki memetik tetikliyicileri içerir. Oluşturulan incelemeyi okuyan kişi State College'a seyahat etme ve SCP-2432'de bir gecelik kalma isteği hisseder. En güçlü memetik tetikleyiciler A██████ Hotel'in rezervasyonlarında %62'lik bir artışa neden olmuştur.

telly.jpg

SCP-2432-1'in bulunduğu televizyon.

SCP-2432-1, SCP-2432'nin normal LG marka HD düz ekran televizyonun arkasında bulunan ve yumruyu andıran organik bir nodüldür. SCP-2432-1'den alınan sıvı örnekleri; insan, kaya balığı ve bilinmeyen bir domuz türünün DNA karışımınını içerdiğini göstermektedir. Bu nodül ürettiği yapışkan bir mukus ile televizyona bağlıdır fakat kolay bir şekilde yerinden sökülebilmektedir.

SCP-2432-1, SCP-2432'nin televizyonunun arkasına yerleştirildiğinde, A██████ Hotel'deki diğer televizyonlarda bulunan standart uydu kanallarına ek olarak "roomnews" olarak etiketlenen ek bir kanal belirir. Odanın kendi televizyonu dışında A██████ Hotel'deki başka hiçbir televizyonun ya da odaya dışarıdan getirilen harhangi bir televizyonun bu kanala erişimi bulunmamaktadır. "Roomnews" kanalı yanlızca SCP-2432'nin televizyonuna SCP-2432-1'in yerleştirilmesiyle erişilebilmektedir. SCP-2432-1'in başka televizyonlara yerleştirildiğinde hiçbir etkinin olmadığı görülmüştür. SCP-2432-1 ve SCP-2432 arasındaki ilişkinin doğası bilinmemektedir.

"Roomnews"in görünen içeriği 24 saatlik isimsiz bir programı içermektedir. Bu programın içeriği, yelkenli geminin bulunduğu pastoral bir göl sahnesinin sabit bir fotoğrafıdır ve The Avalanches'ın Since I Left You dans şarkısının muzak versiyonunu tekrar tekrar çalmaktadır. Üç günde bir müzik; kimliği belirsiz, İngiliz aksanlı bir erkek sesi tarafından izleyene yönelik dramatik bir konuşma yapmasıyla kesilir. Bu konuşma içerik olarak denekler tarafından oluşturulmuş oteli, otel imkanlarını ve otel yaşamını öven yorumlara benzemektedir. Fakat bu konuşma, kontrollü bir şekilde izletilen deneklerin %13'ünün iğrenç ve rahatsız edici olarak tasvir etmesine rağmen denek yorumlarının aksine oldukça akıcı, uyumlu ve hiçbir memetik tetikleyicinin bulunmadığını göstermiştir. Eğer SCP-2432-1 çıkartıldıysa, SCP-2432'nin televizyonuna yeninden yerleştirildiğinde konuşmanın hemen başladığı görülmüştür. Sonrasında döngü yeniden her üç günde bir konuşmanın yayınlanmasıyla devam etmektedir.

SCP-2432 ilk olarak 6/7/99'da A██████ Oteli'nin kablolu televizyondan uydu televizyona geçtiği zaman ortaya çıkmıştır. Keşiften önce otelin oda 710'un varlığı hakkında bir bilgisi bulunmadığı bilinmektedir.

█/██/14 tarihinde SCP-2432-1'den kaydedilmiş konuşma kaydı

Sana bir hikaye anlatmama izin ver. Gerçek bir hikaye. Benim başıma gelmişti, senin de başına gelebilir.

Her gün uyandığını ve işe gittiğini düşün. Fakat bugün diğer günlerin aksine patronunun normalden daha garip ve ilgili davranıyor. İş arkadaşların oldukça iyiler fakat seninle hiç konuşmuyorlar. Sessizler ve hepsi kendi dünyalarındalar, seni görmezden geliyorlar. Çirkin, kaba ya da garip biri olduğundan değil, sadece var olduğun için. İş arkadaşlarından şüphelenmeye başlıyorsun. Onlar banyoda seks yapmak için ortadan kayboluyorlar ve tüm gün sosyal medyada geziniyorlar. Fakat alışkanlıklarına ve Twitter hesaplarında paylaştıkları tuhaf şeylere rağmen senden çok daha iyi durumda görünüyorlar. Nasıl onların gerisinde kalıyorsun? İşini seviyorsun. Bu senin tutkun. Çoğu insan, tutkulu oldukları işi yapmak için yanıp tutuşurlar. İşini gerçekten sevmelisin ama bir türlü sevemiyorsun. Merakın sıradanlaşıyor, bunca sıradanlık seni boğmaya başlıyor ve günler gelip geçiyor ve sen yavaş yavaş parçalanan ruhunu bir arada tutmak için mücadele ediyorsun. Olması gereken bu değildi.

'Olmalıydı', 'Yapmalıydım' çok acı kelimeler değiller mi sence de? Tam bir düşünce tuzağı. Hayatını 'yapmalıydım'larla geçirdiğinin farkında değil misin?

Eski ve yıpranmış arabanla kasabanın aynı sıkıcı sokaklarından eve dönüyorsun. Her şey bu ana yoldan ibaret, başka hiçbir yere gidemiyorsun. Etrafın aptal yayalar ve sürücülerle kaplı. Eve döndüğünde de daha tamamlaman gerken bir yığın projen var.

Bu fare yarışında yarışmaya devam etmelisin fakat artık iliklerine kadar yorulduğunu hissediyorsun. Büyükannene ona mesaj atmak konusunda söz verdin çünkü kendisi şu an kemoterapi görüyor ve kendisi çok yaşlı olduğu için mesaj atmayı yeni keşfetti ve onun bu denli acı çektiğini bilmene rağmen onun yanıda olamıyorsun çünkü çok emek isteyen bir işin var.

Okuman gereken binlerce kitabın var. Tamamlaman gereken bir yığın projen var. Kiradaki minik apartmanında birikmiş bulaşıklar ve kirli lavabon… Fishkill, New York'ta bir yıl önce kapanan İKEA'dan aldığın yaklaşık 10 yıllık yağlı kanepende boxerınla yatarken pizza için zar zor para yetiştiriyorsun. Küçükken anneni seni oraya götürürken hatırlıyorsun. Sonra o gitti. Şimdi, ağzınıza yiyecek tıkıştırırken ve porno izleyip mastürbasyon yaparken iç çamaşırlarınızın içinde şişman ve korkmuş halde oturuyorsun, ama aynı zamanda televizyonun karşısında aptalca komedi dizilerini art arda izliyorsun çünkü her ikisine de aynı anda dikkat verebilmekten acizsin. Bunca sıkıcılığın, hazır yiyeceklerin iğrenç tadının ve yarı boşalma isteğinin arkasında büyüyen bir anksiyete yatıyor aslında. İyi bir şeyler başarmak için hayaller kurarken hayatının eriyip gittiğini izliyorsun, her ne kadar toplumda bir iz bırakmak istesen de hayaller kursan da kendini ayağa kaldıramıyorsun. Çekiniyorsun. Her şey paramparça oluyordu. Hayallerinin adeta bir geçit töreni gibi gözünün önünden geçip gidiyor ve sen çaresizsin. Hayal kırıklığı, kırgınkık, depresyon ve pişmanlıktan yosun tutmuş, hareketsiz bir kaya gibisin.

Burada senin için bir şey yok.

Buradan gitmek zorundasın. Bir seçeneğin var!

En temiz gömleğini, en şık pantolonunu giy, daha sonra molaya çıktığını duyur. Bavulunu, telefonunu bile alma. Sadece iş yerine basit bir arama yap ve yola çık. Apartmanının altındaki garajdan o eski yıpranmış arabayı al, kedine son yemeğini ver, ardından yola çık. Kasabayı, eski sevgilini, verdiğin sözleri, işini, büyükanneni, sorumluluklarını ve endişelerini bir kenara bırak.

Sana önerdiğim şey çok basit: Bir otel bul. Motel ya da eski püskü bir şey değil. Bir otel. Oteller zinciri de olur.

Oteller mükemmel yerlerdir. Temiz, zarif ve gözünü alan modern tasarımlar… Dünyadaki hiçbir şeyi umursamana gerek yok. Yemek, oda temizliği sonunda hak ettiğin lükse kavuşacaksın. Hatta havuzlar, spor salonları, sonunda kendini şekle sokacak ve hayatını yeniden dizginleyeceksin. Bu geri adım atmak ve daha güçlü bir 'sen' olarak geri dönmen için fırsatın.

Çevrendeki insanlara göz at. Çoğu gezginler. Tuhaf insanlar. Hepsi hayatında bir daha görmeyeceğin insanlar. Gezmek çok romantik, çok gizemli. Tanrı aşkına tüm bu insanların kim bilir ne hikayeleri olmalı! Ve çalışanlar hepsi o minik üniformalarıyla ne kadar da naif ne kadar da kibar duruyorlar. Huysuz olanlarını dinleme bile. Tüm bu insanlar işlerini seviyorlar. Sevdiklerini biliyorsun.

Oda harika. Zarif duvar kağıtları ve tablolar hepsi senin rahat hissetmen için. Günlük temiz havlular ve özenle yapılmış yatağın. Dışarıdaki fırtınadan korunabilirsin. Gök gürültüleri çatıya bilyeler gibi düşüyor. Tüm hayatını burada geçirebilirsin. Kahvaltıda şekerli mısır gevreğinin tadını çıkart. Bir sadakat kartı al hem de hiçbir ücret ödemeden. Yolculuk insanı değiştirir. Sakinleştirir. Geliştrir, seni daha iyi bir insan yapar. Otelde kaldıkça daha iyi biri olursun. Güçlü, sosyal, tam bir asker gibi. Otelin ruhuna kapılırsın. Sakin müzikleri dinle, waffle ye. Geçici arkadaşlarınla akşamları spor barından bir bira al. Yan gelip yat ve televizyondan eski süper kahraman filmlerinden birini izle. Burada sonsuza dek yaşa. Otelin tadını çıkart. Otel ol. Asla gitme. Neden gitmek isteyesin ki? O tertemiz cam sürgülü kapılardan dışarı çıktığınızda bile ruhun bomboş. Otel ruhunun içinde, ondan uzaklaşamazsın. O siyah beyaz hayatına geri döndüğünü hissediyorsun. Kalbinde siyah bir boşluk var. Otel senin ruhun. Otel senin şuurun. Artık konforunla birsin. Konfor senin hayatın. Yüksel.

Çok hoş olmaz mıydı?

Ek: █/██/18 tarihinde SCP-2432'nin uyku çalışmalarında yer almış D-3456, SCP-████ ile çalışırken bilinmeyen bir hastalığa yakalandı. Hastalığın SCP-████ ile bağlatılı olduğuna karar verildi. D-3456 karantina altına alındı.

Sağlık görevlileri muayene sırasında D-3456'nın midesinde kemik dokusundan oluşan, televizyona benzeyen küçük bir ekran buldu. Eş zamanlı olarak D-3456'nın cildinde mor çiçek desenli kızarıklıklara neden olan bilinmeyen bir cilt hastalığı gözlemlendi. Aşırı kilo alımı, ksenoglosi, alt bağırsağın yavaş yavaş porselen borulara dönüşmesi, karaciğerin yastığa dönüşmesi ve tüm deri altı kaslarının SCP-2432'de bulunan aramid ile değiştirilmesi hastalığın gözlemlenen diğer semptomları arasındadır. Hasta bu dönemde çılgına dönmüş vaziyetteydi ve sürekli "yükseliş" ve "huzur" kelimelerini tekrarlıyordu. Semptomların hızla devam etmesinden dolayı hasta ilk gözlemden otuz gün sonra öldü. Hastanın vücudu aşırı kilo alımı nedeniyle küp şeklini aldı ve sayıklamaları televizyon cızırtısına benzemeye başladı. Ceset yakıldı.

SCP-2432'nin testlerinde görev almış 5 D-sınıfı personel ve bir araştırmacı 30 gün içinde benzer etkilerin ortaya çıktığı görülmüş ve karantinaya alınmıştır. Hastalığın SCP-2432 ile bağlantılı olduğuna karar verildi. Tüm testler durduruldu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License