SCP-294
rating: +5+x
scp_294_by_staticfactory-d4xwn6e.jpg

Ele Geçirildiğinde SCP-294

Madde #: SCP-294

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-294 için özel muhafaza prosedürleri yoktur. Bununla beraber yalnız seviyesi 2 veya daha yüksek güvenlik yetkisine sahip personelin onunla etkileşime girmesine izin verilir. (bkz. BelgeSCP-294a). SCP-294 şu anda 2. kattaki personel dinlenme odasında bulunmaktadır ve her zaman Seviye 3 güvenlik yetkisine sahip iki koruma tarafından izlenmektedir.

Açıklama: SCP-294 QWERTY klavye tuşlarına sahip dokunmatik bir giriş ekranına sahip olması dışında standart bir kahve otomatı gibi gözükmektedir. Elli sent ABD para birimini madeni para girişine attıktan sonra kullanıcının dokunmatik yüzeyi kullanarak bir sıvının adını girmesi beklenir. Sonrasında 350ml lik kağıt bardak slota yerleşir ve istenen sıvı doldurulur. Başlangıçta doksan yedi test yapıldı. Su, kahve, bira, soda gibi isteklerin yanı sıra tüketilemeyen sülfürik asit, motor yağı, silecek suyu gibi sıvılar ve sıvı halde olmayan nitrojen, demir ve cam dahil her test başarılı oldu. Elmas gibi katı maddeler istendiğinde test başarısız olmuştur. SCP-294'ün sadece sıvı halde bulunabilen maddeleri verebildiği görülmektedir.

Yaklaşık elli kullanımdan sonra makine taleplere cevap vermemektedir. Yaklaşık 90 dakika sonrasında kendini yeniden stoklamış gibi görünecektir. Aynı zamanda normal bir kağıt bardağı eritebilecek sıvıların makina tarafından verilen bardaklar üzerinde hiç bir etkisi olmamaktadır.

Testler devam etmektedir. Öneri üzerine SCP-294, tasarruf sağlaması açısından 2. Katın dinlenme odasına taşınmıştır. 294-01 Olayını takiben çevresine koruma yerleştirilmiş ve kullanım için güvenlik yetkisi sınırı getirilmiştir.

Belge SCP-294a (Olay 294-01 hakkında): 21 Ağustos 2005 tarihinde Ajan Joseph ██████ 9:30'daki molasında kahve almak için makineyi kullanmaya çalıştı. Ajan █████ █████████'ın isteği üzerine "ne olacağını görmek için", "bir bardak Joe" talebini girdi. İsteği onayladıktan dakikalar sonra Ajan Joseph ██████ terlemeye başladı ve baş dönmesinden şikayet ettikten sonra bayıldı. Bilinçsiz haldeki Ajan revire taşındıktan sonra sağlık ekibi SCP-294 tarafından verilen içinde kan doku ve vücut sıvılarının bir karışımı olan bardağa ulaştı. Testler, bardaktaki biyolojik maddenin Ajan ██████'in DNAsı ile uyuştuğunu kanıtladı.
Dört haftalık dinlenme ve damardan sıvı alımı sonrasında Ajan ██████ tamamen iyileşti. Röntgen ve taramalarda başka bir yaralanma belirtisi bulunamadı. Her iki ajan da uyarıldı. SCP-294 için ek güvenlik önlemleri önerildi.

Ek [SCP-294f]: Belgeleri inceledikten sonra ███████████ SCP-294'ün belli mesafelerdeki sıvılara ulaşabilme yeteneğinin test edilmesini önerdi.

Ek [SCP-294h]: O5-[VERİ ÇIKARILDI]'in gözetiminde "bir bardak SCP-075'in salgısı" talebi girildi. Verilenin istenen sıvı olduğu kanıtlandı ve SCP-294'ün verdiği bardak materyali tutabilmekteydi. Bununla birlikte iki saat sonra 075-07 olay raporu geldi(belge [SCP-075m]ye bakın). Bu testin yapıldığı sırada muhafaza prosedürü ihlali yaşanmıştı ve SCP-075 uyanarak aktif hale gelmişti. Acil durum muhafaza prosedürleri uygulanarak tekrar pasif hale getirilmeden önce bir bardağa yakın miktarda salgı üretti. Olay sonrası incelemede sıvı bulunamadı.

Ek [SCP-294i]: Araştırmacı "bir bardak altın" talebinde bulundu. Makine bardağa erimiş altın doldurdu. Araştırmacı talep ettiği diğer değerli materyallerde de benzer sonuçlar aldı.

Ek [SCP-294j]: Araştırmacı (güvenli bir mesafeden) "bir bardak su karşıtı" talebinde bulundu. Makine bir süre uğuldadıktan sonra "ULAŞILAMAZ" uyarısı gösterdi. SCP-294'ün alternatif evren ve boyutlara ulaşamadığı, kısıtlı bir koleksiyona sahip olduğu düşünülmektedir.

Ek [SCP-294k]: Araştırmacı "elmas" talebinde bulundu. SCP-294 bir süre uğuldadıktan sonra "ULAŞILAMAZ" uyarısı gösterdi. SCP-294 tüm katı materyallerde bu sonucu vermektedir. Elmas katı ve kristalize formda bir karbon olduğundan makinenin elmas talebinde likit karbon vermediği, "bir bardak karbon" talebinde ise likit karbon sağladığı görülmüştür. SCP-294'ün bardakları makinenin doldurduğu sıvıların etkisine karşı dayanıklıdır.

Ek [SCP-294m]: SCP-294'ün sıvı sağlama kapasitesi testi başlatılmıştır. Açıklanmayan oranlarda ███████ marka çamaşır suyu, █████ ██ ███ █ marka kola, MET-RX tozu ve baharat karışımları ile oluşturulmuş benzersiz bir karışım hazırlandı. Sıvı, SCP-294'e 25 metre mesafede kapalı bir kaba konuldu. Talep edildiğinde sıvı makine tarafından dolduruldu. Eşit miktardaki sıvının da bulunduğu kaptan eksik olduğu görüldü.

Ek [SCP-294o-01]: Araştırmacı ███ ██████, Seviye 4 personelin gözetiminde "şimdiye kadar içtiğim en iyi içecek" talebinde bulundu. SCP-294 kolaya benzer görüntüde bir içecek verdi. Araştırmacı bekarlığa veda partisinde bir barda içtiğini hatırladığı kokteylin, içtiği en iyi içecek olduğunu belirtti. ██████ rom ve kola dışında karışımın içeriğini bilmiyor. SCP-294'ün bilgiye nasıl ulaştığını tespit etmek için daha fazla test yapılması planlanmaktadır.

Ek [SCP-294o-01a]: Aynı koşullar altında , Ajan ████████ "şimdiye kadar içtiğim en iyi içecek" talebinde bulundu. SCP-294 sonradan Vienna Lager olduğu belirlenen beyaz köpüklü, koyu renkli bir sıvı verdi. Kağıt bardağında sahilde bira içen beş erkek ve iki kadın resmi basılıydı. Ajan ████████ favori içeceğinin arkadaşlarıyla sahilde içtiği Vienna Lager olduğunu doğruladı. SCP-294'ün talepleri uygulamak için direkt olarak kişilerin hafızasından bilgi toplama yeteneği olduğu anlaşıldı.

Ek [SCP-294q-01]: Denek "kusursuz içecek" talebini girdi. Makina, kokusuz lavanta renkli bir sıvı doldurdu. Sıvıyı içtikten sonra denek şok geçiriyor gibi göründü. Denek daha sonra intihar etti. "Üzgünüm bu noktadan sonra artık herşey hayal kırıklığı" yazılı bir not bırakmıştı. Bu gibi içecekler talep etmek tavsiye edilmez. İçeceğin bileşenleri tanımlanamadı.

Ek [SCP-294t-01]: Denek "Cassy'in seveceği birşey" talebini girdi. Makine üç saniye uğuldadıktan sonra boş bir bardak verdi. Yan tarafında kahverengi bir şey ile doldurulmuş ve çırpılmış krema eklenmiş geleneksel bir soda bardağı resmi basılıydı. SCP-085'e verilmesi üzerine, onu çikolatalı muzlu milkshake olarak tanımlandı ve 'çok lezzetli' olduğunu belirtti.

Ek [SCP-294w]: Araştırmacı, "bir fincan müzik" için talepte bulundu. SCP-294, berrak, belirsiz bir şekilde alkol tadına sahip olan olan, köpüklü bir sıvı üretti. Denek, içtiğinde bir ritim duymadığını ama 'hissettiğini' bildirmiş ve daha önce sahip olmadığı bir ahenk ile hareket etme ve hatta dans etme yeteneğini göstermiştir. Diğer soyut kavramlar ile testler devam etmektedir.

Ek [SCP-294ab]: Toplu bir muhafaza ihlali sırasında, Ajan ██████ ikinci kattaki dinlenme odasına sığınarak "bir bardak tıbbi bilgi" talebinde bulundu. Ajan ██████, odadaki dört ajandan tek yaralanmamış olandı. SCP-294 bardağa berrak yeşil bir sıvı doldurdu. Bu maddeyi içtikten sonra Ajan ██████ vakfın tıbbi eğitimine sahip bir şekilde yaralılar ile ilgilenebildi. Kendisi artık sıvı tarafından kazandığı tıbbi eğitime sahip değildir ve tekrar aynı etkiyi oluşturma çabaları sonuçsuz kalmıştır. Ajan yaşadığı durumun makinenin kendisini korumak için aldığı bir acil durum önlemi olduğunu düşünüyor.

Ek [SCP-294ac]: Dr.████████ SCP-294'e "hayat hikayem" talebini girdi. SCP-294 oldukça viskoz, opak siyah bir sıvı vermeden önce yaklaşık 3 dakika uğultular çıkardı ve şiddetli bir şekilde salladı. Dr.████████ bunu içmesi üzerine başına gelen her şeyi hatırlamaya başladı. Bu testin ardından Dr.████████ ofisine gitti ve 48 saat sonra 538 sayfalık bir otobiyografi ile geri döndü.

Ek [SCP-294ad]: Araştırmacı sadece 'şaşırt beni' yazarak talebini girdi. Makine, opak bir kapta sonradan 200 dereceye kadar ısıtıldığı fark edilen normal su üretti. Alınırken oluşan titreşim nedeniyle kabın içeriği buhara dönüştü ve 2 metre çevresine kadar, şiddetli bir şekilde kaynar su fışkırmaya başladı.

Ek [SCP-294af]: Araştırmacı "İsa'nın Kanı" talebinde bulundu. SCP-294 sarsıldı ve "Hic est enim Calix Sánguinis mei" mesajını gösterdikten sonra yaklaşık 0.12 litre kırmızı şarap içeren bir kağıt bardak üretti.

Ek [SCP-294ag]: Araştırmacının girdiği "bir bardak Smilodon kanı", "bir bardak göçmen güvercin kanı" ve "bir bardak Thomas Jefferson kanı" talepleri "ULAŞILAMAZ" hatasını gösterdi.

Ek [SCP-294ah]: IQ değeri 99 ve düşük merak seviyesine sahip bir D sınıfına ne talep etmesi gerektiği hakkında yazılı talimatlar verildi. D sınıfı personel 'canis lupus kanı' talebini girdi ve içinde kurt kanı olduğu belirlenen bardak verildi. D sınıfı personel 'ferus caballus salyası' talebini girdi ve verilen bardağın at salyası olduğu belirlendi. D sınıfı tekrar 'phascolarctos cinereus idrarı' talebini girdi ve içinde koala idrarı olduğu belirlenen bardak verildi. D sınıfı personel 'phoberomys Pattersoni omurilik sıvısı' talebinde bulunduğunda verilen sıvının içeriği hakkında analizler devam ediyor. Phoberomys pattersoni yaklaşık 8 milyon yıl önce geç Miyosen döneminde soyu tükenmiştir.

Ek [SCP-294ai]:Dr. King "bir bardak oda ısısında süper iletken" için talepte bulundu ve içinde yüzen tohumları ile bir bardak elma suyu verildi.

Ek [SCP-294aj]: Dr. Menchu ​​"bir bardak D-151839'un lösemisi" için talepte bulundu ve bir bardak sıvı verildi. Sıvı mikroskobik olarak incelendi ve D-151839 ile genetik olarak eşleşen lösemik blast hücreleri bulundu. "Bir bardak D-151839'un lösemisi" için oluşturulan ikinci talep, "ULAŞILAMAZ" hatasıyla sonuçlandı. Daha sonra D-151839'ün lösemiden kurtulduğu, ancak 15 gün içinde löseminin tekrarladığı farkedildi.

Diğer SCP-294 deneyleri şu anda onay beklemektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License