SCP-309
rating: 0+x
stuffedanimal.jpg

SCP-309

Nesne #: SCP-309

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-309 şu anda Site-██'deki bir araştırma laboratuvarında kapalı bir Eldivenli Kabin içerisinde saklanmaktadır. SCP-309 ile ilgili rutin incelemeler ve küçük hayvanlarla yapılan deneyler Eldivenli Kabin içerisinde gerçekleştirilir. SCP-309'un kabinden büyük hayvanlar ya da insanlar üzerince deney yapmak için çıkarılması için Dr. ██████'nın ya da eşit seviyedeki bir seviye 4 komut personelinin onayı gereklidir. İnsan testleri için denekler sadece D-Sınıfı personeller ile sınırlandırılmıştır.

Açıklama: SCP-309 tamamen ters-yüz edilmiş gibi görünen doldurulmuş peluş bir oyuncaktır. Dikişler boyunca altın-turuncu bir kürkü bulunmaktadır, ayrıca kafasında iki adet pörtlek göz ve pamuk dolgu malzemesi bulunur. SCP-309'un içi kendisine kucaklanası ve esnek bir his verecek şekilde az bir şekilde pamukla doldurulmuştur.

SCP-309'un cansız objeler üzerinde etkisi yoktur; fakat, canlı objelerle temas hem tehlikeli hem de öldürücüdür. İnsanların ya da hayvanların parmaklar gibi vücudun küçük parçalarını SCP-309'a hafifçe sürterlerse dokunulan bölge yerine tüm vücutta hissedilen 10 dakika süren şiddetli bir rahatsızlık hisseder. SCP-309'un kusmayı tetiklememesine karşın insanlar şiddetli bir baş dönmesi hissettliklerini belirtmiştir. Rahatsızlık ve baş ağrısı o kadar şiddetlidir ki en katı denekler bile SCP-309 ile gönüllü olarak olsa bile birkaç saniyeden sonra teması korumayı başaramamışlardır.

SCP-309 bir deneye sıkıca bastırılırsa, ya da denek SCP-309'u hızlıca alıp tutmaya çalışırsa, deneğin tüm vücudu beş ila on saniye içerisinde acılı ve şiddetli bir şekilde ters-yüz olur. İskeletler üzerinde değişim yoktur, ama kaslar, tendonlar, ligamentler ve bazı iç organlar vücudun dışında olacak şekilde yer değiştirir. hemen öldürmemekle birlikte, işlem geri çevrilemez ve çok acı verici olduğu tahmin edilmektedir

invertedbody.jpg

SCP-309'u keşfetme tâlihsizliğini yaşayan Ajan ██████.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License