SCP-439
rating: +3+x
bonehive.jpg

Fibrodysplasia Ossificans Progressiva'nın ileri evreleri (FOP)

Madde #: SCP-439

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: Varlık, bağlı oksijen kaynağı olan kapalı, kilitli 38 L (10 gal) tip-g muhafaza ünitesinde, Silahlı araştırma yerinde (Bölge-45), tehlikeli yaşam formları kanadında tutulmalıdır. Numune, onaylanmış besleyici Madde X-F ile besleme tüpü 16a ile beslenmelidir.

Açıklama: SCP-439, yaklaşık 2.5 cm uzunluğunda grimsi, yarı saydam bir Forficula auricularia (ortak kulak tıkacı) benzeri bilinmeyen bir böcektir. Aslen anakara Çin'de ████ ████ eyaletinde bulunmuştur. Henüz bir başka örnek bulunamamıştır.

SCP-439, karın forsepsleri ile sağlam, ağrılı bir tutam sunma yeteneğinin yanı sıra güvenli şartlarda karşılaşıldığında nispeten zararsızdır. Bu yaratığın ortaya koyduğu gerçek tehlike uyuyan bir insanın ağzına girdiğinde başlayan habitat inşası ve üremesinde yatmaktadır. Bu sadece insanlarda ortaya çıkar; diğer yaşam formları SCP-439'a sunuldu ve SCP-439 tarafından reddedildi. Uygun bir ev sahibinin konumu üzerine, varlık hemen yakınında kendini gizleyecek ve kurban uykuya dalıncaya kadar bekleyecektir. Uyku durumunu nasıl belirleyebileceği bilinmemektedir, ancak [VERİ SİLİNDİ] zamanlarında [VERİ SİLİNDİ] dışında doğru olduğu gösterilmiştir. Yeni ev sahibinin ağzına girdikten sonra, SCP-439 nefes borusuna inecek ve kurbanın akciğerlerinden birinde ikamet edecektir.

Yaklaşık 4-8 saat içinde, uyandıktan sonra, ev sahibi göğüs ağrısı ve nefes darlığından şikayet edecek, kısa bir süre sonra karın krampları, göğüsteki gerginlik ev sahibi aciz hale gelene kadar ateşin yanı sıra artacaktır. Bu süre zarfında Fibrodisplazi Ossificans Progressiva'nın (FOP) başlangıcı yani normalde doğada genetik olan ve kemiğin kas dokusuna büyümesini teşvik eden bir bozukluk meydana gelir. Yeni kemik büyümesinin üretimi çok hızlı olduğu için, prosedür de konu için oldukça acı vericidir, yeni kemik darbeleri bazen etten çıkıntı yapar. Bu gerçekleşirken, ev sahibi, ev içi dolap, Dolaplar veya ısıtma kanalı gibi karanlık, kapalı bir alanda barınak aramak zorunda kalacaktır.

Tedavi edilmeyen ilk üç gün içinde, yeni kemik büyümesinin aşırı ağrısı ve nefes almada zorlukla birleştiği için ev sahibi tamamen geri çekilecek ve hareketsiz hale gelecektir. Bu noktada, kişinin vücudu bir "kemik kovanı" na dönüşmenin son aşamasına başlayacaktır: kendisini yeni evinde gizledikten sonra, ev sahibinin vücudu fetal bir pozisyonda toplanacaktır. İskelet yapısının tüm bölümleri, ana gövde kabaca doğada küreselleşene ve orijinal boyutunun 3/4'üne indirilene kadar [VERİ SİLİNDİ] boyunca kayacaktır. Yeni kemik çıkıntıları büyümeye devam edecek ve mümkünse vücudu kalıcı olarak yeni konumuna sabitleyecektir. İskelet yapısı neredeyse tamamen tanınmaz, iç organları ve koloniyi korumak için yuvarlak bir "kafese" dönüştürülmüştür.

Bu noktada dönüşüm tamamlandı. Ev sahibine giren orijinal Kraliçe,tipik bir böcek kovanı hiyerarşisinde işçiler, dronlar ve savaşçılar olarak işlev gören 20-30, 000 yavru üretmiş olacak. Sadece Kraliçe üreme yeteneğine sahip olduğu için, kovanın sakinlerinin geri kalanı, neyse ki, savaşçıların büyük, güçlü abdominal forsepsleri için zararsızdır. Orijinal ev sahibinin iç kısmı insan vücudu olarak neredeyse tanınmaz: bazı organlar çıkarılır ve gıda olarak kullanılırken, Diğerleri işçi böcekleri tarafından yumurta kuluçka odaları olarak hizmet etmek için modifiye edilir. Ustaca bir yöntem hem koloniyi besleyen ve konak kovan yapısını sürdürmektedir. Savaşçının topladığı organik malzemelerin parçalarını hem koloni besleyen hem de konukçu kovanı yapısını besleyen besleyici bir bulamaç halinde işlemek için konağın kendi sindirim sistemini kullanma ustaca bir yöntemdir.

4-6 ay sonra, yeni bir Kraliçe saflarında çiftleşmek için bir dron seçecektir. Bu noktada, koloni, böceklerin çoğunluğunun öldüğü [Veri SİLİNDİ] koparak kendini yok edecektir. İşçiler ve dronlar, ev sahibi kovanın dışında hayatta kalmaya uygun değildir ve savaşçılar bölgeyi terk eder, uzaklaşırlar, görevleri tamamlarlar. Menşe kovanı tarafından üretilen besleyici bulamaç olmayan savaşçılar tarafından hiçbir şekilde yiyecek olarak tüketilmez. Yeni Kraliçe kendi yeni kovanını aramak için gübrelenerek ortaya çıkacaktır. İnanılmaz bir şekilde kovanda biyolojik aktivitenin sona ermesine neden olan şey tahliye travması değil, açlıktır.

Ek Dosya: Özellikle rahatsız edici bir gelişmede, Dr.██████, bir kovana dönüşümü bitirdikten sonra ev sahibinin vücuduna verilen hasarın derecesini belirlemek için bir dizi deney gerçekleştirdi. Daha önce otopside beynin bölümlerinin yiyecek olarak hizmet etmek için oyulduğu keşfedilmiş olsa da, diğer bölgeler ise bedensel işlevlerin devam etmesi için sağlam bırakılmıştır. Son deney turu sırasında, ██████ dönüşümden kısa bir süre sonra yakın mesafeden kovanı inceleme fırsatı buldu. Gözler gıda kaynağı olarak kullanılırken, ██████ noktasında muayenesini gerçekleştirdi, hala bozulmamıştı. ██████ Göz kapaklarının açılıp bir el feneri ile incelenmesi sonucunda ev sahibinin gözlerinin ışığı takip ettiğini keşfetti. Deneme sonlandırıldı ve başka bir test planlanıyor.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License