SCP 469
rating: +2+x
scp-469.jpg

SCP-469'un tüylerinden biri

Madde #: SCP-469

Nesne Sınıfı: Keter

Özel Muhafaza Prosedürleri: Geçerli bir sonlandırma metodu mevcut oluncaya kadar denek,15.24m x 15.24m x 15.24m (50ft x 50ft x 50ft) boyutunda hava ve ses geçirmez bir bölmede muhafaza edilmelidir.
SCP-469'un bölmesine giren tüm personel (Yalnızca D Sınıfı) bölmenin içinde bulundukları süre boyunca Ses-Geçirmeyen Ses-Yansıtmayan (SGSY) kostümler giymelidirler, ve iletişim sadece yazılı notlar,el işaretleri ya da mesaj yollama vasıtalarıyla yapılmalıdır. Kimse kesin olarak deneğe dokunmamalı ya da denek ile araştırma malzemeleri dışında hiçbir şey ile temasta bulunmamalıdır.

SCP-469'un muhafaza bölmesine alınan tüm ekipmanlar mümkün olduğunca az ses çıkarmalıdır, ya da hiç çıkarmamalıdır. Cep telefonları sessize alındıkları sürece personel arasında iletişim amaçlı kullanılmasına izin verilir.

Açıklama: İlk bakışta SCP-469 devasa, ölçümü 8.84m (29ft) çapında bir beyaz tüy yığınıdır ve ağırlığı birkaç tondur. Ancak daha yakından incelendiğinde, aslında deney yoğun bir höyüğe sıkıca kıvrılmış muazzam beyaz kuş kanatlarının geniş bir dizisidir.
Her kanadın boyutu ve aralığı farklıdır, birkaç santimetreden birkaç metreye kadar değişir ama hepsi parlak beyaz tüylerle kaplıdır.

X-ışınları, diğer kuşlara benzer bir şekilde içi boş bir kemik yapısına sahip olan kanatları ortaya çıkarmasına rağmen bu kemikler çok yumuşak ve esnekler bu da kanatların kıvrılmasına ve dolanmasına diğer kuşlar ve omurgalılara nazaran daha çok olanak veriyor. Yığının merkezinde, tüm kanatlar ise omurgasına bağlanmış, cenin pozisyonunda kıvrılmış büyük insansı bir varlık vardır.

Görünüşe göre SCP-469 sadece sesler ve ses dalgaları yoluyla besleniyor, sesten kazandığı enerjiyi daha yeni ve daha büyük kanatlar ve tüyler üretmek için kullanıyor.
Daha gürültülü ses ve/veya daha yüksek frekans SCP-469'un daha hızlı büyümesini sağlar. Her sesi kabul etmesine rağmen, görünüşe göre ritmik/müzikal gürültüleri tercih ediyor gibi duruyor özellikle şu çanlarla yapılanları (ek bilgiye bakınız).
Ancak SCP-469 kendisinin sahip olduğu ses-emici tüy yapısı nedeniyle ses çıkaramıyor gibi görünüyor.

Varlığa dokunan veya yüzeyine çok yaklaşan herhangi bir insan veya hayvan uzanan kanatlarla kaplanır ve varlığın içine çekilir. Tüylerin yumuşak görünüşlerine rağmen, tüydeki her kılda kıyafetlerden ve çıplak deriden girmesini sağlayan, vücuda bir nörotoksin salgılayıp tüm acı reseptörlerini ve aynı zamanda kurbanı çabuk bayılmaması için ayakta tutan uyarıcıları uyaran sivri noktalar vardır.
Bu, kurbanın yüksek sesle bağırmasını sağlar böylece SCP-469, kurbanın sonunda şoka girinceye kadar daha fazla beslenir. SCP-469 bu şekilde 4 personelin kaybınden sorumludur. SCP-469'a ölü veya cansız objelerle dokunmanın bir etkisi yok.

SCP-469'a uygulanan bütün sonlandırma metodları başarısız oldu.
İlk olarak alev püskürtücüler kullanıldı ama hem ateşleme iticilerinden gelen ses hem de alevlerin hışırtıları SCP-469'a yok edilebileceğinden daha fazla büyümesi için enerjisi verdi. Kesme ve dilimleme aletleri yakın mesafeden dolayı 2 ajanın kaybı ve başarısızlıkla sonuçlandı. Aside batırma önerilmekte.

Ek Bilgi: Hiç bir çan SCP-469'un yakında hiçbiryerde (15.24 metreden az olmamalı) alarmlar ve çan kayıtları da dahil olmak üzere çalınmamalı.
Çalan çanların sesi merkezin içindeki ınsansının “uyanmasına” sebep olur, kanatlarını açarar ve [VERİ SİLİNMİŞTİR]'e ilerler.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License