SCP-896
rating: +3+x

Madde #: SCP-896

Nesne Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: Kamu tarafından bilindik olduğu için SCP-896'ın fiziksel koruması mümkün değildir. Bununla birlikte, SCP-896'ın olağanüstü özellikleri, Vakfın ve SCP-896'ın yayıncı ve sunucu şirketi ████ █████'in çabalarıyla büyük oranda etkisiz hale getirilmiştir. SCP-896'ın orijinal kodlarını barındıran sunucular Site-15'de tutulmaktadır. Sunucuya direkt olarak bağlı olan 5 standart masaüstü bilgisayarın içerisinde SCP-896-1 yüklü bir şekilde durmaktadır. SCP-896 hiçbir zaman ne internete ne de Vakıf ağlarına bağlı tutulmalıdır, ayrıca eskimeden dolayı periyodik bir şekilde iyileştirmeler yapılabilir. SCP-896'yı kullanmak isteyen herhangi bir personel, ilk olarak iki tane Seviye 4 yöneticiden izin almalıdır. Vakıf personeli ikinci bir emre kadar hiçbir şekilde SCP-896'yı kullanmamalıdır. Seviye 4'ün üstündeki hiçbir personelin, değerli Vakıf verilerinin kaybolma riski dolayısıyla SCP-896'yı kullanma izinleri yoktur. SCP-896'ın deneylerinde kullanılan her bir D-sınıfı personel, SCP-896'ın efektlerine dair her daim gözetim altında tutulmalı ve herhangi bir güvenlik ihlali tehlikesine karşın saklama prosedürleri kişiden kişiye özel olarak kullanıma sokulmalıdır.

Açıklama: SCP-896, kamuda bilinen adıyla ████ █ ████, popüler bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyunun kamunun kullanımında olan versiyonunda, SCP-896 ile ilgili olağanüstü bir durum yoktur. Fakat, ███ ████ tarafından geliştirilen orijinal kodda var olan etkiler, ███ ████'in bir SCP olarak sınıflandırılmasını gerektirmiştir.

SCP-896 sıradan bir çevrimiçi rol yapma oyunu gibi çalışır. Eğer bir çevrimiçi rol yapma oyununun mekanikleri ve terminolojisi hakkında bir fikriniz yoksa, lütfen Vakıf dışı bir kaynağa başvurun.

SCP-896'nın anormal etkileri; karakter yaratma kısmında bulunan bir kullanıcının, karaktere kendi adını ve soyadını koyması sonucunda meydana gelir. Adını ve soyadını kullanan kullanıcı, yarattığı karaktere "damgalanır". Damgalanmadan sonra bu karakterin istatistiklerine yapılan her bir değişiklik kullanıcıya direkt olarak etki eder. Bu olayın nasıl meydana geldiği hala anlaşılabilmiş değildir. Kabul gören hipotez, SCP-896'nın etki ettiği kullanıcıya, vücudunu ve çevresini kontrol edebilecek kuvvetli bir "irade gücü" veriyor olmasıdır.

Kullanıcının yeteneklerini etkileyen tam 6 istatistik vardır. Oyun içinde arttırılan istatistik ile benzer bir şekilde kullanıcının fiziksel ve zihinsel niteliklerinde bir artış meydana gelir. Fakat, bir istatistik, diğerlerinden %15 fazla arttırılırsa, kullanıcının diğer bütün istatistikleri dibi görür. İstatistikler ve bu istatistiklerin gerçek hayata etkileri aşağıda sıralanmıştır.

GÜÇ (STR): Kendini tanımlar niteliktedir; karakterin gücü arttıkça kullanıcının gücü de onunla artar.
Çeviklik (AGI): Çevikliği yüksek olan kullanıcılar, hareketlerinin daha keskin ve vücut kontrollerinin daha fazla olduğunu belirtir. Hamle yaparken herhangi bir yetenek veya doğruluk kaybetmeden kullanıcıya direkt bir hız artışı sağlar.
DAYANIKLILIK (STA): Yüksek dayanıklılık; bireyin aç ve susuz daha uzun süre hayatta kalmasını, gelişmiş bir fiziksel dirence sahip olmasını, ayrıca hastalığa ve fiziksel hasara karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.
KARİZMA (CHR): Karizma; kullanıcıya, bireyleri çok daha derin bir şekilde anlamasına olanak tanır ve kullanıcıyı bu beceriyi kullanarak bireyleri kendi isteğine göre manipüle etmesine yarar.
ZEKA (INT): Yüksek zeka, kullanıcının hafıza kapasitesini ve sorun çözme yeteneğini arttırır.
BİLGELİK (WIS): Kullanıcıya, içinde bulunduğu durumu ve insanları daha iyi kavrama, bir sorun için en doğru çözümü bulma yeteneğini artırır. Not edilmelidir ki "en doğru çözüm", kullanıcının ahlaki önceliklerine göre değişkenlik gösterir.

Kurtarılma Kaydı: SCP-896'ın etkileri ilk olarak beta testi sırasında gözlemlendi. MTF Mu-4 tarafından yapılan düzenli kontrollerden birinde SCP-896'ın etkilerini detaylı bir biçimde açıklayan ofis e-postalarının ele geçirilmesinin ardından SCP-896, hızlı bir operasyonla emniyete alındı. SCP-896'ın çıkışı kamu tarafından heyecanlı bir biçimde beklendiğinden dolayı projeyi yok etmek mümkün değildi. Oyunun kodu, olağanüstü özellikler göstermesini engelleyecek şekilde değiştirildikten sonra SCP-896 kamuya çıkarıldı. Eski beta kodu hızlı bir şekilde düzeltildi ve SCP-896 etkili bir şekilde muhafaza altına alındı.

Deney Kaydı SCP-896-A:
5 adet D-sınıfı personel, bilgisayar oyunları hakkındaki bilgilerine, ne kadar itaatkar olduklarına ve fiziksel ile zihinsel nitelikleri ortalamanın altında olmasına özen gösterilerek yapılacak deney için seçildi. Her bir D-sınıfı personel, oyundaki istatistiklerden birine atandı. Okuma kolaylığı olması adına D-896-a'dan D-896-e'ye birer takma isim atandı. Atamalar aşağıda sıralandığı gibidir:

D-896-a: Şövalye - Dayanıklılık istatistiğine odaklanacak.
D-896-b: Savaşçı - Güç istatistiğine odaklanacak.
D-896-c: Rahip - Bilgelik istatistiğine odaklanacak.
D-896-d: Sihirbaz - Zeka istatistiğine odaklanacak.
D-896-e: Ozan - Karizma istatistiğine odaklanacak.

Deney Kaydı SCP-896-B:
Dr. ████, Seviye-3 bir araştırmacı, yeteneklerini geliştirmek için gizlice SCP-896'ı kullandı. Dr. ████, herhangi bir zararlı sonuçtan kaçınmak için istatistiklerini eşit bir şekilde arttırdı. Dr. ████ 53 yaşındaydı ve sağlık durumu yerindeydi. SCP-896'yı kullanmaya başlayalı gücü ve IQ'su %7 arttı. Dr. ████, 20██ yılının Şükran Günü hafta sonu sırasında kendi kendine bir "oyun gecesi" ayarladı ve ölmeden önce SCP-896'yı tahmini olarak █ saat oynadı. Yapılan otopsi sonucunda vücutta eklem iltihabı, ilk evrelerde bulunan Alzheimer's, katarakt ve birden fazla tümör bulundu. Muayeneyi gerçekleştiren görevli, Dr. ████'ın ileri yaştan dolayı öldüğü sonucuna vardı. SCP-896'ın Vakıf personeli tarafından kullanılması, oyunda seviye atlamanın yaşlanmak ile ne tür bir bağlantısı olduğu anlaşılana kadar yasaklandı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License