SCP-966
rating: +1+x

Madde #: SCP-966

Nesne Sınıfı: Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: MTF Iota-1 "Dream Hunters" ve MTF Iota-2 "Air Chasers", SCP-966'ların kalan vahşi örneklerini bulmak ve etkisiz hale getirmek için düzenli olarak uykusuzluğa bağlı ile ilgili ani, şiddetli insan ölümleri ile ilgili haberleri arıyor olacaklar.

Vakıf tarafından ele geçirilen 4 SCP-966 örneği (SCP-966-1, SCP-966-3 ve SCP-966-4 olarak adlandırılan üç erkek ve SCP-966-2 olarak adlandırılan bir kadın) Site-██'te bulunan kurşunla kaplı, 10 x 10 m çelikten yapılmış bir odada muhafaza edilir. Kızılötesi filtreli 2 güvenlik kamerası ve kızılötesi ışınlara duyarlı film yerleştirilmelidir. Her SCP-966 örneği her ay 20 kg etle beslenecektir.

SCP-966-2'nin doğum yapması durumunda, yenidoğan örneği olgunluğa ulaşmadan önce incelenmeli ve imha edilmelidir.

Açıklama: SCP-966, iğne benzeri dişlerle kaplı bir ağzı olan uzun bir yüze sahip, tüysüz, parmaklarına basarak yürüyen insanlara benzeyen yırtıcı yaratıklardır. Her bir elde, 20 cm uzunluğa kadar beş pençe vardır. Keskin olmalarına rağmen, kolayca kırılır bu da onları dövüş için uygunsuz yapar. SCP-966'nın boyu 1.4 ila 1.6 metre arasında değişir ve ağırlık olarak 30 kg'a kadar ulaşabilirler. Fiziksel olarak, SCP-966'lar zayıftır, içi boş kemiklere ve düşük kas yoğunluğuna sahiptirler. Uyku yoluyla dinlenmiyor gibi görünüyorlar; bunun yerine, görünüşte rastgele aralıklarla hareket etmeyi tamamen durdurur, 3 ila 5 dakika sonra tekrar normal aktivitelerine devam ederler.

SCP-966 sadece 700 nm ila yaklaşık 900 nm arasındaki dalga boylarında görülebilir. Bu durum, SCP-966'ların tüm dokuları için geçerlidir. Derileri, kasları veya organları ikinci ila üçüncü derece yanıklara maruz kalırsa, yanan bölgeler 360 ila 900 nm arasındaki dalga boylarında görülebilir.

SCP-966'lar, insanlar da dahil olmak üzere orta ila büyük ölçekli hayvanlarla beslenir. Ya tek başlarına ya da çiftler halinde avlanırlar. Maruz kalan canlının NREM ve REM uyku evresine girebilmesini kalıcı olarak engelliyen ve önceden bilinmeyen bir dalga yayarak avlanırlar. (Bu yayma dalgası rahmetli Doktor ██████ şerefine ██████ dalgaları ismini almıştır). Kurban aynı zamanda mikro-uyuma yeteneğini de kaybeder. ██████ dalgaları 20 metreye kadar etkilidir; ancak, yapılan testlerde bazı metallerin özellikle kurşunun dalgaları bloklayabildiği görülmüştür.

SCP-966'nın kurbanlarını uyutma girişimlerinin hepsi başarısız oldu. Farklı yollardan bayıltmak mümkün olmasına rağmen, bunu yapmak canlıyı dinlendirmeyeceğinden genellikle ona zarar verir.

SCP-966, kurbanlarını uykudan mahrum bıraktıktan sonra, dinlenme eksikliği onları iş görmez bir hale getirene kadar avlarını takip edecektir. Bu noktada, SCP-966 onları tüketmeye başlar. SCP-966, kurbanlarını takip ederken çok çevik ve sessiz olduğu kanıtlandı. Bazen avlarında daha fazla stres yaratmak için kasıtlı olarak tehdit edici sesler çıkarırlar. Eğer kurban dayanıklılık gösterirse fiziksel olarak saldırıya bile uğrayabilir.

Uyku yoksunluğunun neden olduğu yaygın semptomlar dışında, SCP-966'nın bazı kurbanları, son derece gerçekçi halüsinasyon görme belirtilerinin yanı sıra hiçbir görünür dış etkenler olmaksızın öfke nöbetleri geçirdikleri de olmuştur. Şu anda bunların ██████ dalgalarına uzun süre maruz kalmanın etkileri olduğu düşünülmektedir. SCP-966'nın neden sadece bazı kurbanlarını sürekli olarak bu dalgalara maruz bıraktığı bilinmemektedir. Bir hipoteze göre, SCP-966 bu davranışı avın fiziksel ve zihinsel sağlığına daha çok zarar verdiği ve onu daha hızlı bir şekilde güçsüzleştirdiği için sadece açlıktan ölmek üzere olduğu zaman yapar.

SCP-966'ların vahşi örnekleri tüm dünyada bulunur. 19██'daki keşiflerinden bu yana, Vakıf sayılarını büyük ölçüde azaltmayı başarsa da, başlıca █████ ve █████ ███████ olmak üzere birçok ülkede hala büyük miktarlarda bulunurlar.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License