SCP Nasıl Yazılır

Eğer bunu okuyorsanız, muhtemelen SCP Vakfı'na üyesiniz ve bir SCP yazmak istiyorsunuz. Bu sayfa size yardımcı olacaktır. Dikkatlice okuyun, sakın atlamayın. Bitirdikten sonra tekrar okuyun çünkü bazı yerleri kaçırmış olabilirsiniz.

Başlamadan Önce: Dikkatli Olunması Gereken Bazı Şeyler

Genel olarak, başarılı bir SCP makalesi aşağıdaki bileşenlerin çoğuna veya hepsine sahip olmalıdır:

  • İlginç bir fikir.
  • Mantıklı saklama prosedürleri.
  • Açık şekilde anlatılmış bir açıklama.

Bunlar iyi bir SCP yazmak için gereklidir. Bir SCP okuru hemen içine çekmelidir. Fazla açıklama ile bulandırılmamalıdır. Yazmaya başlamadan önce SCP'nizin ne yaptığına ilişkin net bir fikir edinmeye çalışın.

Çoğu SCP makalesi, öncelikli olarak yazarın deneyim eksikliğinden dolayı başarısız olur.

Bu denememek için bir bahane değil
Bu, tüm yeni üyelerin başına gelen bir şey değil
Bu hayatın kesin bir gerçeği veya evrensel bir gerçek değil

Bu bir meydan okumadır

Bazı ilk SCP'ler harika, Çünkü yazarları neyi ve nasıl yazacaklarını biliyorlardı(nadiren) veya SCP yazmadan önce site ile aşina olmuş ve nasıl olması gerektiğini öğrenmişlerdi. Başarısız SCP'den kaçınmanıza yardımcı olmak için sohbet odalarımızda daima geri bildirim isteyin. Birisinin hakaret içeren bir yorum yaptığını düşünüyorsanız, her zaman bir yetkili ile iletişime geçebilirsiniz. Sınırlar aşılırsa, harekete geçeceğiz.

Sandboxa eklenmeden direkt wikiye yazılmış veya düşük oylama almış sayfalar silinecektir. Eğer sayfanız silinirse üzülmeyin, daima geliştirebilirsiniz. Fikrinizin hangi kısımlarını değiştirmeniz gerektiğine bakın, bazen fikir iyi olsa da yazım şeklinden dolayı makale başarısız olmuş olabilir. Tüm denemelerinizi sandbox da tutabilirsiniz. Eğer makalelerin gerektirdiği formata uyumakta zorlanıyorsanız bir hikaye de yazabilirsiniz. Hikayeler de SCP makalelerinden daha aşağı değiller.

İlk SCP’nizi yazarken en iyi işinizi ortaya çıkarmaya çalışın. Sohbet kanallarından fikir alın. Bu, insanların hakkınızda daha iyi düşünmesini sağlayacak, siteyi temiz tutacak ve yeni gelenler için güzel bir örnek oluşturacaktır.

Verebileceğimiz en iyi tavsiye SCP yazmak için acele etmemenizdir. Sitede dolaşın, her türden SCP ve hikayeye ulaşabilirsiniz. Sitenin ve makalelerin yapısı hakkında fikir edinmek için zaman geçirin, en yüksek oyu alanlara bakın.

Sonra Ne Yapılacak?

Bir sonraki adıma geçmek için yukarı çıkın ve yan sekmeye tıklayın.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License