SCP-TR-049
rating: +52+x
scp-tr-049.jpg

SCP-TR-049, Rusya'da yakalanma anı.

Madde #: SCP-TR-049

Nesne Sınıfı: Güvenli Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-TR-049 kilitli çelik bir muhafaza alanında tutulmalıdır. Bu alanın etrafını saran 2. bir alan vardır. Bu alan, 1. alanın ortası merkez alınarak yapılmış 30 metre çaplı bir dairedir. Bu 2. muhafaza alanına girecek olan her personelin anlık psikolojik ve fiziksel durumları kontrol edilmelidir. Eğer personelin böbrekleri iflas etmişse, personel o an için sıkılmış durumdaysa, nefes alma/verme sorunları varsa, geçici veya kalıcı sakatlık durumları varsa Dr. █████'ın izni olmadan 2. muhafaza alanına giremez. Yine de 2. muhafaza alanına girmek isteyen araştırma görevlileri veya güvenlik güçleri kendilerine adrenalin aşısı yapma hakları mevcuttur. Eğer SCP-TR-049 ulumaya başlarsa veya kulaklarını dikerse bölgenin güvenliği kontrol edilmelidir. Bu tepkimeye sebep olan kişi etkisiz hale getirilmeli veya yetkileri elinden alınmalıdır. Güvenlik görevlileri 2. muhafaza alanından uzakta bir yerde SCP-TR-049'u kamerayla gözetlemelidir. Herhangi bir personelin 1 saatten fazla 2. veya 1. muhafaza alanında durması önerilmez. Herhangi bir personelin yarım saatten fazla 2. veya 1. muhafaza alanında durması önerilmez.

1. muhafaza alanının içi tek bir floresan lambayla aydınlatılmalıdır. Bunun dışında SCP-TR-049 uyumakta zorluk çekiyorsa ışık kapatılabilir.

Açıklama: SCP-TR-049, ilk Rusya'nın ██████ bölgesinde görülmüş siyah bir kurttur. Bölge sakinlerinin "gözleri kırmızı" olan bir köpek gördükleri ve halka saldırdığı hakkında polise ve bölge orman dairesine çok fazla şikayet gelmesi, Vakfın ilgisini çekti ve SCP-TR-049 ██/██/20██ tarihinde yakalandı. Kurdun biyolojik türü belirlenememiştir. Kürkünün büyük kısmı siyahtır. Yine de beyaz/gri yerler mevcuttur. Gözleri doğal olmayan bir şekilde kırmızıdır. Ve karanlıkta az da olsa parladığı gözlemlenmiştir. Normal bir kurdun aksine sindirim ve boşaltım sistemi bulunmamaktadır. Dr. █████'ın raporlarına göre yakalandığından beri dolaşım ve solunum sistemi kusursuz bir şekilde çalışıyor. SCP-TR-049, genellikle uyur halde bulunur. Onun dışında güvenli bir şekilde içeri giren personellerin talimatlarına uyar ve aktif bir şekilde gezer.

SCP-TR-049, o an için sıkılmış durumda olan biri 2. muhafaza alanına girdiğinde uyuyorsa kulaklarını diker ve yavaş yavaş uyanmaya başlar. Eğer uyanıksa ulumaya ve bazı güvenlik görevlilerinin bildirdiğine göre "sırıtmaya" başlar. (Bundan sonra sıkılmış personel SCP-TR-049-1 diye bahsedilecektir) Eğer SCP-TR-049-1, 1. muhafaza alanına girmezse SCP-TR-049 duvarları eşeler, yeri tırmalar veya etrafta koşuşturmaya başlar. SCP-TR-049-1, 1. muhafaza alanına girdiğinde SCP-TR-049 onu kovalamaya başlar. Bu kovalamaca, kişinin fiziksel durumlarına göre beş (5) dakikadan yarım saate kadar değişebilir. Bu kovalamacada SCP-TR-049 kovaladığı kişiden normal hızının aksine yavaş koşar ve mütemadiyen hızlanır. Eğer kurbanına çok yaklaşırsa onu ısırır veya pençeler. Açılan yaralarda anormallik yoktur ve çok ciddi değildir. Bu kovalamacanın sonunda SCP-TR-049-1 sonunda yorulacak ve bitkin düşecektir. SCP-TR-049-1 durduğunda veya yavaşladığında SCP-TR-049 üzerine atlar ve boynunu ısırır. Ve kişi bilincini kaybedinceye kadar veya ölünceye kadar boynunu bırakmaz. SCP-TR-049-1 öldükten sonra SCP-TR-049 uyumaya döner. Daha fazlası için Deney-A'ya bakın. SCP-TR-049 bu tür kovalamalar sırasında yavaşlaması bilinçli mi bilinçsiz mi bilinmiyor. Daha fazlası için Ses Kaydı A'ya bakın. SCP-TR-049 şu anda Site-██'da kilitli tutuluyor.

Aşağıda SCP-TR-049 ile yapılan ilk deney sonrası Dr. █████ ile yapılan röportajın transkripsiyonu bulunmaktadır.

Deney-A:

Dr. █████: İlk deneyimizdi. SCP-TR-049'u yeni saklamıştık ve ne yapabileceğinden habersizdik. O zamanlar daha 2. muhafaza alanı bile yoktu. Bir D sınıfı personel hücresinden alındığı gibi getirildi. Onu getiren koruma görevlileri çok soru sorduğunu ve korktuğunu belirtti. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] D sınıfı alana bırakıldı ve kapı ardından kilitlendi. SCP-TR-049 uyuyordu.

Denek soru sormaya devam etti ve hakaret etmeye başladı. Bizi dinlemesini, yoksa içeriye güvenlik güçleri gönderip onu infaz edeceğimizi belirttik. Denek isteksizce talimat beklediğini belirtti.

Ona basit talimatlar verdik. Bütün talimatlar boyunca SCP-TR-049 uyuyordu ve hiçbir tepki vermedi. Bir kıl örneği alınırken bile. Ama sonra olanlar oldu. 18. talimat verildiğinde denek çok yorulduğunu ve sıkıldığını, çıkmak istediğini belirtmişti. Bu talimat yerine getirilirken SCP-TR-049 sadece kulaklarını oynattı. Bu olayın üzerinde fazla durmadık ve talimat vermeye devam ettik. 23. talimat verilirken SCP-TR-049 kulaklarını aniden dikti ve uyandı. Denek SCP-TR-049'un uyandığını fark edince kapıya yöneldi ve kaçmak istedi. SCP-TR-049 yavaşça deneğe yaklaştı ve hırlamaya başladı.2 metre kaldığında denek odanın diğer tarafına doğru koşmaya başladı. Güvenlik güçleri içeriye gönderildi. Denek köşeyi dönmeye çalışırken SCP-TR-049 onu bacağından ısırdı. Güvenlik güçleri deneği içeriden alırken SCP-TR-049 güvenlik güçlerini görmezden geldi. Denek odadan çıkarılıncaya kadar deneğin peşini bırakmadı. Denek güvenlik güçleri tarafından alan dışına çıkartıldı.

SCP-TR-049 duvarları eşelemeye ve anlaşılmaz hırıltılar ve sesler çıkarmaya devam etti. Deneği alandan uzaklaştırıp SCP-TR-049'un verdiği tepkilere bakmamızı önerdim. 1. bölgeden yaklaşık 13-15 metre uzakta SCP-TR-049'un sakinleştiğini ve uyumaya başladığı bize bildirildi ve biz de 2. muhafaza alanı sınırlarını çizdik.

Ses Kaydı A:

██/██/20██ tarihinde Site-██'de SCP-TR-███ tarafından meydana getirilen bir saklama ihlalinde SCP-TR-049 ile kaçmaya çalışan D sınıf personel, Mobil Görev Gücü birliklerinden alındıktan sonra sorguya alındı. Aşağıdaki, bu sorgunun transkripsiyonudur.

Sorgulayan: Dr. █████, Site ██

Sorgulanan: D-████


D-████: Bakın, size söylüyorum. İnanın bana. Zaten her şekilde sonunda beni vuracaksınız. Kaybedecek hiçbir şeyim yok.

Dr. █████: Sana zaten inanıyoruz D-████. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] Kaçmaya çalışmanı normal buluyoruz. Ancak anlattıkların pek de normal değil. Biliyorsun ki SCP-TR-049 geçmişte hiç kaçmaya çalışmadı. Sadece alanı dışındaki o deneklere ulaşmak için kaçmaya çalıştı. Ki bu denemelerinde bile hiçbir başarıya ulaşamadı. O zaman anlat. Neler yaşandı?

D-████: Güvenlik güçleri beni hücreme götürürken alarmlar öttü. Korumalarım bir kapıdan geçti. Ben de arkalarından geldim. Her yerden garip sesler geliyordu. Çok korkmuştum. Korumaları yalnız bırakıp tuvaletlerde saklandım. Bilmiyorum, belki 10, belki 15 dakika orada kaldım. Sonra tuvaletten çıkıp bir çıkış yolu aramaya başladım. Tesadüfen SCP-TR-049'un bölgesinden geçtim. SCP-TR-049 2. alanın dışındaydı. Beni görünce bana yaklaşıp etrafımda dolanmaya başladı. Güvende olduğumu biliyordum çünkü zaten çok korkmuştum ve kalbim deli gibi atıyordu. Beni bırakıp başka bir yere doğru yürümeye başladı. Ben de onu takip ettim ve o da beni bir sürü koridordan geçirdi. Çıkış kapısı yarı açıktı. Kapıya doğru yöneldim. O anda SCP-TR-049 hızla kapının yanına koştu ve oraya oturdu. Neden olduğunu anlamadım ve kapıdan dışarı çıkmak için yürüdüm. Kapıya bir adım kalmıştı ki SCP-TR-049 önüme geçip çılgınca havlamaya, hırlamaya başladı. Bana saldıracak diye korktum ama hala çok heyecanlıydım ve bildiğim kadarıyla bana saldırması için sıkılmış olmam gerekiyordu. Geriye birkaç adım attım ve SCP-TR-049 pençesini çıkarıp yeri çizmeye başladı. Ben "hayvanlara fısıldayan adam" falan değilim ama sanki sınır gibi bir şey çiziyordu. Bana da "bu çizgiyi geç, ben de senin içinden geçeyim" der gibi bakıyordu. Başka bir çıkış kapısı aramaya hiç girişmedim. Orada oturup kaldım. SCP-TR-049 de orada oturup kaldı.

Dr. █████: Sonra neler oldu?

D-████: Ben bekledim ve içeriden ayak sesleri geldi. SCP-TR-049 kulak kesildi ve içeriye baktı. İçerideki kapıdan 2 tane D sınıfı personel çıktı. Birisi silahlıydı.

Dr. █████: Onları tanıyor muydun?

D-████: Hayır. Sadece bir veya iki kez görmüşlüğüm vardır. Odaya koşarak girip kapıya yöneldiler. Beni veya SCP-TR-049'u umursamadılar. Çıkış kapısını geçtikleri anda SCP-TR-049 silahsız olanın boynuna atladı. Durumdan yararlanıp kaçmak istedim. Ayağa kalktım ama silahlı olan SCP-TR-049'a ateş ediyordu. Kaç kurşun olduğunu bilmiyorum ancak birkaç kurşun yanlışlıkla beni de vurdu. Sana yemin ediyorum, SCP-TR-049 kurşun geçirmez. Üstüne atladığı kişinin boynunu parçaladı. Nasıl bir vahşetti inanamazsınız. Sonra olayları izlemedim. Sesler bile kusmama yetti. Kapıya tekrar baktığımda silahlı olan da ölmüştü. SCP-TR-049'un üzerinde hiçbir yara izi yoktu. Tekrar oturduğu yere geçti ve eski pozisyonunu aldı. Bende orada bekledim. Kurşunların açtığı yaralar acımaya başlamıştı ki dışarıdan bir mobil görev gücü geldi. Beni tahliye ettiler ve SCP-TR-049'u bir kafese koydular. Bu olaylardan sonra ona ne olduğu, niye orada kapıyı koruduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Dr. █████: Teşekkür ederim D-████. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] Ancak seni kaçmaya teşebbüsten ötürü infaz etmek zorundayız.

(D-████ konuşmaz. Masadaki eşyaların kaldırılma sesi, birtakım konuşma sesleriyle ses kaydı biter.)

Ek 01: SCP-TR-049'un kurşun geçirmez bir vücudu olduğu kanıtlanmıştır. Bu olaydan sonra SCP-TR-049, Site-██'in çıkış kapılarını koruma göreviyle kullanılmaya çalışılmıştır. Ancak hiçbir kapıda, kapıdan dışarı çıkan deneklere hiçbir tepki vermemiştir. Site-██'in kapısını SCP-TR-049 ile koruma planları bitmiştir. SCP-TR-049'un bu hareketleri sadece o saklama ihlalinde yaptığı rapor edilmiştir. Başka bir saklama ihlalinde SCP-TR-049'un bunu yaptığı gözlemlenememiştir.

Ek 02: "SCP-TR-049'un neler yapabileceğini şu an bilmiyoruz. Hiçbir kaçma girişiminde bulunmadı ancak olağan dışı davranışlar sergilemeye başladı. Artık deneklere karşı daha agresif davranıyor. Artık daha az uyuyor. Ayrıca güvenlik görevlilerinin anlattığı "sırıtma" olayı doğrulandı. Bir SCP-TR-049-1 alana girdiğinde cidden gülümsüyor. Bu gülümseme kovalarken de devam ediyor. Bu nedenlerden ötürü SCP-TR-049'u öklid olarak sınıflandırma talebinde bulunuyorum." - O5-TR-██

SCP-TR-049'u öklid olarak sınıflandırma bütün konsey üyeleri tarafından onaylandı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License